TUI IL
2023 m. rugsėjo 29 d. 17:00
Pasibaigęs
2025-01-24 03:30
02-029-P
3 000 000,00 €
Pasibaigęs
-
Projekto įgyvendinimo plano pateikimo terminas
Nuo - 2023-07-05 14:00
Iki - 2023-09-29 17:00 -
Aprašymas
Kvietimas parengtas vadovaujantis 2022–2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos ekonomikos transformacijos ir konkurencingumo plėtros programos pažangos priemonės Nr. 05-001-01-05-07 „Sukurti nuoseklią inovacinės veiklos skatinimo sistemą“ veiklos „Skatinti tiesioginių užsienio investicijų pritraukimą į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą“ poveiklės „Skatinti aukštos pridėtinės vertės tiesioginių užsienio investicijų paieškos ir pritraukimo veiklas Lietuvoje (Vidurio ir vakarų Lietuvos regionas)“ projektų finansavimo sąlygų aprašu (toliau – PFSA), patvirtintu Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministro 2023 m. birželio 30 d. įsakymu Nr. 4-359 ir Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos pateiktu Kvietimų teikti projektų įgyvendinimo planus planu.
-
Bendrieji JP projektų reikalavimai
PFSA 2 punkte nurodyti reikalavimai projektams:
2.1. Pagal PFSA remiama veikla – TUI pritraukimo į MTEP skatinimas: APV TUI paieškos ir pritraukimo veiklų skatinimas Lietuvoje (Vidurio ir vakarų Lietuvos regionas). Pagal remiamą veiklą taikomieji moksliniai tyrimai atitinka pramoninių tyrimų sąvoką, kaip apibrėžta Reglamento (ES) Nr. 651/2014 2 straipsnio 85 punkte, o eksperimentinė plėtra – bandomosios taikomosios veiklos sąvoką, kaip apibrėžta Reglamento (ES) Nr. 651/2014 2 straipsnio 86 punkte. Veikla siekiama pritraukti tiesioginius užsienio investuotojus investuoti į MTEP veiklas Lietuvoje.
2.2. Pareiškėjams keliami reikalavimai:
2.2.1. Galimas pareiškėjas: viešoji įstaiga Investuok Lietuvoje (toliau – VšĮ Investuok Lietuvoje).
2.2.2. Projekto partneriai negalimi.
2.2.3. Pareiškėjas gali pateikti tik vieną PĮP, parengtą pagal Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių 1 priede pateiktą formą.
2.2.4. Finansavimas gali būti skiriamas pareiškėjui visose srityse, išskyrus Reglamento (ES) 2021/1058 7 straipsnio 1–6 dalyse nustatytus atvejus.
2.2.5. Finansavimas nėra skiriamas pareiškėjui:
2.2.5.1. jeigu jis nėra sugrąžinęs Lietuvos Respublikoje anksčiau gautos valstybės pagalbos, kuri Europos Komisijos pripažinta neteisėta ir nesuderinama su vidaus rinka;
2.2.5.2. kuriam pritaikytos tarptautinės sankcijos ir (arba) jo ir (arba) su juo susijusių įmonių vykdomoje veikloje, veiksmuose, sandoriuose dalyvauja subjektai, kuriems pritaikytos tarptautinės sankcijos, kai šių įmonių veiklos, veiksmų ir (ar) sandorių vykdymas draudžiamas ar prieštarauja Lietuvos Respublikoje įgyvendinamoms tarptautinėms sankcijoms, vadovaujantis Lietuvos Respublikos tarptautinių sankcijų įstatymo 7 straipsniu (Juridinių asmenų ar kitų organizacijų, neturinčių juridinio asmens statuso, kurios nuosavybės teise priklauso arba yra kontroliuojamos subjekto, kuriam taikomos sankcijos sąrašas skelbiamas Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos interneto svetainėje https://fntt.lt/lt/tarptautines-finansines-sankcijos/4166), arba veikloje, veiksmuose, sandoriuose dalyvauja užsieniečiai, įtraukti į Užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į Lietuvos Respubliką, viešąjį sąrašą, skelbiamą Migracijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos interneto svetainėje https://www.migracija.lt/u%C5%BEsienie%C4%8Di%C5%B3-kuriems-draud%C5%BEiama-atvykti-s%C4%85ra%C5%A1as.
2.3. Projektui keliami reikalavimai:
2.3.1. Projekto veikla įgyvendinama Vidurio ir vakarų Lietuvos regione. Projekto veiklos priskyrimo regionui vertinimas bus atliekamas vadovaujantis 2021-2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos projektų išlaidų paskirstymo regionams rekomendacijomis, paskelbtomis Europos Sąjungos (toliau – ES) investicijų interneto svetainėje https://2021.esinvesticijos.lt/dokumentai/2021-2027-metu-europos-sajungos-fondu-investiciju-programos-projektu-islaidu-paskirstymo-regionams-rekomendacijos.
2.3.2. Projekto veikla turi būti pradėta įgyvendinti ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo projekto sutarties pasirašymo dienos. Dėl objektyvių priežasčių, kurių projekto vykdytojas negalėjo numatyti PĮP pateikimo ir vertinimo metu, projekto veiklos pradžios data gali būti nukelta ne ilgiau kaip 3 mėnesiams.
2.3.3. Projekto veiklos įgyvendinimo trukmė turi būti ne ilgesnė kaip 36 mėnesiai nuo projekto sutarties pasirašymo dienos. Dėl objektyvių priežasčių, kurių projekto vykdytojas negalėjo numatyti PĮP pateikimo ir vertinimo metu, projekto veiklos įgyvendinimo laikotarpis gali būti pratęstas Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių IV skyriaus antrajame skirsnyje nustatyta tvarka, bet ne ilgiau nei 6 mėnesiams.
2.3.4. Projektas gali būti pradėtas įgyvendinti ne anksčiau nei po PĮP registravimo administruojančiojoje institucijoje dienos, tačiau projekto išlaidos nuo PĮP registravimo administruojančiojoje institucijoje dienos iki finansavimo projektui skyrimo yra patiriamos pareiškėjo rizika. Jeigu projektas, kuriam prašoma finansavimo, pradedamas įgyvendinti iki PĮP registravimo administruojančiojoje institucijoje dienos, visas projektas tampa netinkamas ir jam finansavimas neskiriamas.
2.3.5. Projekto veikla turi būti baigta ne vėliau kaip iki 2029 m. rugsėjo 1 d.
2.3.6. Projektui taikomi visi pirmiau PFSA išvardyti rodikliai (pagal įgyvendinamą pažangos priemonės poveiklę), kurių metodiniai skaičiavimo aprašai skelbiami kartu su kvietimu teikti PĮP. Projekto vykdytojui nepasiekus rodiklių reikšmių, nurodytų projekto sutartyje, taikomos Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių IV skyriaus penktojo skirsnio 171–178 punktų nuostatos.
2.3.7. Pagal PFSA projektui įgyvendinti skiriama iki 3 000 000,00 (trijų milijonų) eurų Investicijų programos lėšų.
2.3.8. Didžiausia galima projektui skirti finansavimo lėšų suma yra 3 000 000,00 (trys milijonai) eurų. Mažiausia galima projektui skirti finansavimo lėšų suma yra 200 000,00 (du šimtai tūkstančių) eurų. Numatoma paskelbti vieną kvietimą teikti PĮP finansavimui gauti.
2.3.9. Didžiausia galima projekto finansuojamoji dalis sudaro 100 procentų visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.
2.3.10. Pareiškėjas savo iniciatyva ir savo, ir (arba) kitų šaltinių lėšomis gali prisidėti prie projekto įgyvendinimo didesne lėšų suma, nei reikalaujama.
2.3.11. PĮP su Ministerija nederinamas.
2.3.12. Ministerijos Ekonominės plėtros grupė iki kvietimo teikti PĮP administruojančiajai institucijai paskelbimo patikrina ir elektroniniu paštu patvirtina PFSA 2.2.1 papunktyje nurodytam pareiškėjui, kad projekte numatyta veikla atitinka Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymo 4 straipsnio nuostatų reikalavimus.
2.3.13. Projekto atranka atliekama valstybės projektų planavimo būdu, laikantis Strateginio valdymo metodikos 84 punkte nustatytų reikalavimų. Pagal PFSA 2.1 papunktyje nurodytą remiamą veiklą, projektų, atrenkamų planavimo būdu, sąrašą (-us), kurį (-iuos) sudarius šis (-ie) skelbiamas (-i) 2022–2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos ekonomikos transformacijos ir konkurencingumo plėtros programos pažangos priemonės Nr. 05-001-01-05-07 „Sukurti nuoseklią inovacinės veiklos skatinimo sistemą“ apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministro 2022 m. liepos 22 d. įsakymu Nr. 4-885 „Dėl 2022–2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos ekonomikos transformacijos ir konkurencingumo plėtros programos pažangos priemonės Nr. 05-001-01-05-07 „Sukurti nuoseklią inovacinės veiklos skatinimo sistemą“ aprašo patvirtinimo“, numatoma sudaryti 2023 metų III ketvirtį.
2.3.14. Pareiškėjas ir projektas turi atitikti bendruosius projektų atrankos kriterijus, kurių sąrašas ir vertinimo metodika nustatyti Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių 2 priede ir atitikti PFSA 9 punkte nustatytą specialųjį projektų atrankos kriterijų.
2.3.15. Pareiškėjas kartu su PĮP pateiktame PFSA 2 priede nurodo, kuriam iš Koncepcijoje nustatytų MTEPI (sumaniosios specializacijos) prioritetui (toliau – MTEPI prioritetas) priskirtinas projektas, taip pat nurodo, kurią (-ias) MTEPI prioriteto įgyvendinimo tematiką (-as) atitinka projektas. Galutinį atitikimą konkrečiam MTEPI prioritetui ir įgyvendinimo tematikai (-oms) nustato administruojančioji institucija vertinimo metu.
2.3.16. Projekto veikla negali būti finansuota ar finansuojama iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir (arba) savivaldybių biudžetų, kitų piniginių išteklių, kuriais disponuoja valstybė ir (arba) savivaldybės, ES fondų, kitų ES finansinės paramos priemonių ar kitos tarptautinės paramos lėšų ir (arba) deklaruotos (arba pripažintos deklaruotinomis) Europos Komisijai arba kitai tarptautinei institucijai ir kurioms apmokėti skyrus ES fondų lėšų jos būtų pripažintos tinkamomis finansuoti ir (arba) apmokėtos, ir (arba) deklaruotos Europos Komisijai arba kitai tarptautinei institucijai daugiau nei vieną kartą, įskaitant de minimis pagalbą. Taip pat nefinansuojami iš ES investicijų fondų lėšų bendrai finansuojami didelės apimties projektai.
2.3.17. Pagal PFSA nefinansuojama pareiškėjo einamoji veikla ir 2014–2020 metų finansavimo laikotarpio tęstinumo reikalavimų įgyvendinimas.
2.4. Projekto parengtumo reikalavimai nėra taikomi.
2.5. Pareiškėjas turi parengti PĮP ir kartu su PĮP administruojančiajai institucijai pateikti šiuos dokumentus Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių III skyriaus antrajame skirsnyje ir kvietimo teikti PĮP skelbime nustatyta tvarka:
2.5.1. Informaciją, reikalingą projekto atitikčiai projektų atrankos kriterijams įvertinti (word arba excel formatu), pagal PFSA 2 priede pateiktą formą;
2.5.2. Dokumentus, pagrindžiančius projekto biudžetą (komerciniai pasiūlymai, nuorodos į rinkoje esančias kainas, buhalterinė pažyma apie praėjusių 6 mėnesių darbo užmokestį arba nuorodos į rinkoje esančių panašių pozicijų siūlomus arba gaunamus darbo užmokesčius ir kita);
2.5.3. Finansavimo šaltinius netinkamoms finansuoti išlaidoms padengti pagrindžiančius dokumentus;
2.5.4. Dokumentą, kuriame išsamiai nurodomos biudžeto veiklos ir išlaidos.
2.6. Papildomi projekto matomumo viešinimo reikalavimai, kurie nenumatyti Projektų administravimo ir finansavimo taisyklėse, nėra taikomi.
2.7. Informavimas apie projektą atliekamas Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių VIII skyriaus pirmajame skirsnyje nustatyta tvarka.
2.8. Visi su projekto įgyvendinimu susiję dokumentai turi būti saugomi Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių VIII skyriaus šeštajame skirsnyje nustatyta tvarka ir terminais, taip pat Ministerijoje 10 metų nuo finansavimo skyrimo dienos.
Horizontaliųjų principų ir atitinkamų Europos Sąjungos pagrindinių teisių chartijos nuostatų laikymosi reikalavimai
PFSA 5 punkte nurodyti reikalavimai projektams:
Neutralumas – projektas negali daryti neigiamo poveikio HP. Įgyvendinant projektą neturi būti pažeidžiami HP: darnaus vystymosi, įskaitant reikšmingos žalos nedarymo principą; lygių galimybių ir nediskriminavimo (dėl lyties, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, religijos ar įsitikinimų, pažiūrų, amžiaus, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, negalios ar kt.), įskaitant prieinamumo visiems reikalavimo užtikrinimą (paslaugų, infrastruktūros, fizinės ar e. aplinkos sprendimai, informacijos, transporto prieinamumo ir pan.); inovatyvumo (kūrybingumo) (įgyvendinamas projektas prisideda prie Koncepcijos ir atitinka bent vieno Koncepcijos MTEPI prioriteto įgyvendinimo tematiką, remiamos įmonės, investuojančios į MTEP, vykdomi inovatyvūs viešieji pirkimai, taikomos naujos technologijos, kuriami ar diegiami inovatyvūs sprendimai ir pan.). Projekte neturi būti numatyta veiksmų, kurie turėtų neigiamą poveikį įgyvendinant HP.
Projekto (įskaitant jungtinį projektą) atitikties reikšmingos žalos nedarymo HP vertinimo reikalavimų aprašas pateikiamas PFSA 1 priede.
Projekto veikla, vadovaujantis 2021 m. vasario 18 d. Komisijos pranešimu 2021/C 58/01 patvirtintomis Reikšmingos žalos nedarymo principo taikymo pagal Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės reglamentą techninėmis gairėmis, atitinka reikšmingos žalos nedarymo principą, nes neturi neigiamo numatomo poveikio 6 aplinkos tikslams, nurodytiems 2020 m. birželio 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2020/852 dėl sistemos tvariam investavimui palengvinti sukūrimo, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) 2019/2088, 17 straipsnio 1 dalies a-f punktuose arba numatomas jų poveikis yra nereikšmingas, t. y. nedaro tiesioginio ir pirminio netiesioginio poveikio per visą gyvavimo ciklą.
Reikalavimai įgyvendinus projektų veiklas
PFSA 11 punkte nurodyti reikalavimai projektams:
11.1. Penkerius metus po projekto finansavimo pabaigos turi būti užtikrintas investicijų tęstinumas Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių IV skyriaus dešimtajame skirsnyje nustatyta tvarka.
11.2. Jei projekto veikla nepradėta įgyvendinti per 6 mėnesius nuo projekto sutarties pasirašymo dienos, administruojančioji institucija, suderinusi su Ministerija, turi teisę vienašališkai nutraukti projekto sutartį Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių 117 punkte nustatyta tvarka.
11.3. Projekto vykdytojas projekto įgyvendinimo metu ir penkerius metus po projekto pabaigos ekonominei veiklai vykdyti negali naudoti įgyvendinant projektą sukurtų rezultatų.
Projektų įgyvendinimo trukmė
Projekto veiklos įgyvendinimo trukmė turi būti ne ilgesnė kaip 36 mėnesiai nuo projekto sutarties pasirašymo dienos. Dėl objektyvių priežasčių, kurių projekto vykdytojas negalėjo numatyti PĮP pateikimo ir vertinimo metu, projekto veiklos įgyvendinimo laikotarpis gali būti pratęstas Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių IV skyriaus antrajame skirsnyje nustatyta tvarka, bet ne ilgiau nei 6 mėnesiams.
Projekto veikla turi būti baigta ne vėliau kaip iki 2029 m. rugsėjo 1 d.
Reikalavimai valstybės pagalbai
PFSA 8 punkte nurodyti reikalavimai projektams:
Pagal PFSA valstybės pagalba, kaip ji apibrėžta Reglamente (ES) Nr. 651/2014 ir de minimis pagalba, kuri atitinka Reglamento (ES) Nr. 1407/2013 nuostatas, neteikiama.
-
Projekto įgyvendinimo plano teikimas
Teikimo tvarka:
PĮP turi būti parengtas pagal Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių 1 priedą (pridedama).
Parengtas PĮP (su visais privalomais priedais) pasirašomas kvalifikuotu elektroniniu parašu, adoc formatu ir teikiamas el. paštu esinvesticijos@inovacijuagentura.lt (laiško dydis negali būti didesnis nei 25 MB).
Įsteigus Europos Sąjungos investicijų administravimo informacinę sistemą (INVESTIS) parengtas PĮP (su visais privalomais priedais) turės būti teikiamas tik per INVESTIS duomenų mainų svetainę.
Kartu su PĮP turi būti pateikta:
1. Projekto (įskaitant jungtinį projektą) atitikties reikšmingos žalos nedarymo horizontaliajam principui vertinimo reikalavimų aprašas (PFSA 1 priedas);
2. Užpildytą PFSA 2 priedą, kuriame pateikiama informacija, reikalinga projekto atitikčiai projektų atrankos kriterijams įvertinti;
3. Dokumentus, pagrindžiančius projekto biudžeto pagrįstumą (komercinius pasiūlymus, nuorodas į rinkoje esančias kainas, buhalterinę pažymą apie praėjusių 6 mėn. darbo užmokestį arba nuorodas į rinkoje esančių panašių pozicijų siūlomą arba gaunamą darbo užmokestį ir kita);
4. Finansavimo šaltinius netinkamoms finansuoti išlaidoms padengti pagrindžiančius dokumentus;
5. Dokumentą, kuriame išsamiai nurodomos biudžeto veiklos ir išlaidos.
Projektų įgyvendinimo planų suderinimas su atsakinga institucija
☐ Taip
☒ Ne
-
Finansuojamos veiklos ir joms keliami reikalavimai
Finansuojamos projektų veiklos
05-001-01-05-07
Tiesioginių užsienio investicijų (toliau – TUI) pritraukimo į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą (toliau – MTEP) skatinimas: aukštos pridėtinės vertės (toliau – APV) TUI paieškos ir pritraukimo veiklų skatinimas Lietuvoje (Vidurio ir vakarų Lietuvos regionas)
Tikslinės grupės
Projektas skirtas finansuoti VšĮ Investuok Lietuvoje veiklas, susijusias su APV TUI paieška ir pritraukimu Lietuvoje.
Galimi pareiškėjai
VšĮ Investuok Lietuvoje
Pareiškėjų tipas
☒ Viešasis
☐ Privatusis
Galimi partneriai
Projekto partneriai negalimi.
Didžiausia galima skirti finansavimo lėšų suma projekto veiklai įgyvendinti
3 000 000,00 Eur
Finansuojamoji dalis
Iki 100 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.
Nuosavo įnašo dalis (jei taikoma)
-
-
Kita informacija
Kvietimo informacija skelbiama tinklapiuose:
Kvietimai |ES fondų investicijų programos interneto svetainė (esinvesticijos.lt)
www.eimin.lt (naujienlaiškis dėl skelbiamo kvietimo)
Dokumentų sąrašas:
2. Projektų administravimo ir finansavimo taisyklės (toliau – PAFT);
3. PAFT priedas Projekto įgyvendinimo plano (toliau – PĮP) forma (PAFT 1 priedas);
4. Projektų finansavimo sąlygų aprašas (toliau – PFSA);
7. Stebėsenos rodiklių aprašymo kortelės (pridedama):
10. Investicijų programos projektų išlaidų paskirstymo regionams rekomendacijos;
-
Kontaktiniai asmenys
Vardas Pavardė Institucija Pareigos Telefonas El. paštas Vaida Lapinskienė Inovacijų agentūra Skyriaus vadovas 37061985099 V.Lapinskiene@inovacijuagentura.lt -
ES politikos tikslas
-
Programa
-
Projektų atrankos būdas
-
Komponentas