Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacinės sistemos posistemių (Elektroninės gyventojų aptarnavimo sistemos, Elektroninės draudėjų aptarnavimo sistemos ir Įmokų sistemos) modernizavimas, skaidriai dirbančio asmens identifikavimo kodo ir jo identifikavimo priemonių kūrimas Pasibaigęs
Teikiama nuo
2023-02-10 08:00
Teikiama iki
2023-04-28 17:00
Pasibaigęs
Kvietimo finansavimo suma
70 000,00 €
Projektų atrankos būdas
Planavimas
Finansavimo forma
Dotacija
Kontaktai
Sonata, Matakaitė-Čečotė
Centrinė projektų valdymo agentūra
Vyresnysis projektų vadovas
Finansuojamos veiklos
|
Galimi pareiškėjai
|
Didžiausia suma vienam projektui
|
Finansuojamoji dalis
|
Regionas
|
Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Fondo valdyba) informacinės sistemos posistemių (Elektroninės gyventojų aptarnavimo sistemos, Elektroninės draudėjų aptarnavimo sistemos ir Įmokų sistemos) modernizavimas, skaidriai dirbančio asmens identifikavimo kodo ir jo identifikavimo priemonių kūrimas | Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos | Netaikoma | 100% | Netaikoma |
Daugiau
Mažiau
-
Taikomi teisės aktai1. 2021 m. vasario 12 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2021/241, kuriuo nustatoma ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonė.
2. 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (toliau – Reglamentas (ES) 2016/679).
3. 2021 m. liepos 28 d. Tarybos įgyvendinimo sprendimas CM4171/21 dėl Lietuvos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano įvertinimo patvirtinimo.
4. 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ administravimo taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos finansų ministro 2022 m. birželio 22 d. įsakymu Nr. 1K-237 „Dėl 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ įgyvendinimo“ (toliau – Taisyklės).
5. Projektų administravimo ir finansavimo taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos finansų ministro 2022 m. birželio 22 d. įsakymu Nr. 1K-237 „Dėl 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ įgyvendinimo“ (toliau – Projektų administravimo taisyklės).Daugiau Mažiau -
Specialieji teisės aktai1. Lietuvos Respublikos valstybės informacinių išteklių valdymo įstatymas.
2. Lietuvos Respublikos kibernetinio saugumo įstatymas.
3. Lietuvos Respublikos statybos įstatymas.
4. Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo įstatymas.
5. Lietuvos Respublikos užimtumo įstatymas.
6. Valstybės informacinių sistemų steigimo, kūrimo, modernizavimo ir likvidavimo tvarkos aprašas, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2013 m. vasario 27 d. nutarimu Nr. 180 „Dėl Valstybės informacinių sistemų steigimo, kūrimo, modernizavimo ir likvidavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.
7. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2015 m. gegužės 13 d. nutarimas Nr. 498 „Dėl valstybės informacinių technologijų infrastruktūros konsolidavimo ir jos valdymo optimizavimo“ (toliau – Nutarimas dėl valstybės informacinių technologijų infrastruktūros konsolidavimo ir jos valdymo optimizavimo).
8. 2021–2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Įtraukios darbo rinkos plėtros programa, patvirtinta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2021 m. lapkričio 10 d. nutarimu Nr. 929 „Dėl 2021–2030 metų plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Įtraukios darbo rinkos plėtros programos patvirtinimo“.
9. Elektroninių paslaugų kūrimo metodika, patvirtinta Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2015 m. spalio 7 d. įsakymu Nr. 3-416(1.5 E) „Dėl metodinių dokumentų patvirtinimo“ (toliau – Elektroninių paslaugų kūrimo metodika).
10. Valstybės informacinių sistemų gyvavimo ciklo valdymo metodika, patvirtinta Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos direktoriaus 2014 m. vasario 25 d. įsakymu Nr. T-29 „Dėl Valstybės informacinių sistemų gyvavimo ciklo valdymo metodikos patvirtinimo“ (toliau – Valstybės informacinių sistemų gyvavimo ciklo valdymo metodika).
11. Kuriamų viešųjų ir administracinių elektroninių paslaugų tinkamumo naudotojams užtikrinimo priemonių metodinių rekomendacijų, patvirtintų Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos direktoriaus 2014 m. gegužės 5 d. įsakymu Nr. T-65 „Dėl Kuriamų viešųjų ir administracinių elektroninių paslaugų tinkamumo naudotojams užtikrinimo priemonių metodinių rekomendacijų patvirtinimo“.
12. Skaidriai dirbančio asmens identifikavimo kodo ir jame užšifruotų duomenų atvaizdavimo formos ir Skaidriai dirbančio asmens identifikavimo kodo išdavimo, panaikinimo, kodo galiojimo ir jame užšifruotų duomenų teisingumo patikrinimo tvarkos aprašo, patvirtinto Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus 2022 m. kovo 21 d. įsakymu Nr. V-100 „Dėl Skaidriai dirbančio asmens identifikavimo kodo ir jame užšifruotų duomenų atvaizdavimo formos ir Skaidriai dirbančio asmens identifikavimo kodo išdavimo, panaikinimo, kodo galiojimo ir jame užšifruotų duomenų teisingumo patikrinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.Daugiau Mažiau
-
Reikalavimai projektamsReikalavimai, taikomi projekto įgyvendinimo metu:
1. Projekto matomumo ir informavimo apie projektą veiksmai atliekami vadovaujantis Projektų administravimo taisyklių VIII skyriaus pirmojo skirsnio nuostatomis.
2. Pagal Lietuvos Respublikos valstybės informacinių išteklių valdymo įstatymo 30 straipsnio 2 dalies reikalavimus steigdama valstybės informacinę sistemą, institucija turi parengti valstybės informacinės sistemos nuostatų ir valstybės informacinės sistemos saugos nuostatų projektus. Valstybės informacinė sistema laikoma įsteigta nuo valstybės informacinės sistemos nuostatų patvirtinimo dienos.
3. Sukūrus ar modernizavus elektronines paslaugas, turi būti atliktas atsparumo įsilaužimams testas, kaip numatyta Elektroninių paslaugų kūrimo metodikoje. Nustačius kritinių klaidų, jos turi būti ištaisytos iki projekto veiklų vykdymo pabaigos.
4. Sukūrus ar modernizavus elektronines paslaugas, turi būti patvirtintas sukurtos ar modernizuotos informacinės sistemos priėmimo ir tinkamumo naudoti aktas, kaip nustatyta Valstybės informacinių sistemų gyvavimo ciklo valdymo metodikoje.
5. Įgyvendinant projektą elektroninės paslaugos turi būti kuriamos ar modernizuojamos taip, kad veiktų informacinių technologijų paslaugų teikėjo infrastruktūroje (vadovaujantis Nutarimu dėl valstybės informacinių technologijų infrastruktūros konsolidavimo ir jos valdymo optimizavimo).Daugiau Mažiau -
Horizontaliųjų principų ir kitų nuostatų reikalavimai1. Įgyvendinant projektą neturi būti pažeidžiami HP: darnaus vystymosi, įskaitant reikšmingos žalos nedarymo principą; lygių galimybių ir nediskriminavimo (dėl lyties, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, religijos ar įsitikinimų, pažiūrų, amžiaus, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, negalios ar kt.), įskaitant prieinamumo visiems reikalavimo užtikrinimą (paslaugų, infrastruktūros, fizinės ar skaitmeninės aplinkos sprendimai, informacijos prieinamumas ir pan.); inovatyvumo (kūrybingumo) (vykdomi inovatyvūs viešieji pirkimai, taikomos naujos technologijos, kuriami ar diegiami inovatyvūs sprendimai ir pan.). Projekte neturi būti numatyta veiksmų, neigiamai paveiksiančių HP įgyvendinimą.
2. Projektas turėtų tiesiogiai prisidėti prie 2021–2030 metų Nacionaliniame pažangos plane numatytų HP įgyvendinimo:
2.1. lygių galimybių principo įgyvendinimo, t. y. projekto veiklos ir rezultatai turi būti prieinami visiems asmenims, taip pat ir asmenims, turintiems individualių poreikių (judėjimo, klausos ar kitą negalią turintiems asmenims ir pan.);
2.2. darnaus vystymosi principo įgyvendinimo, mažinant nelegalų darbą ir sprendžiant su juo susijusias problemas, pvz.: išnaudojimo darbe, socialinės ir sveikatos apsaugos sistemų neprieinamumo, nesąžiningos konkurencijos, mokesčių vengimo ir neprisidėjimo prie visuomenės gyvenimo sričių, kurioms lėšos skiriamos iš valstybės biudžeto, gerinimo;
2.3. inovatyvumo (kūrybingumo) principo įgyvendinimo, užtikrinant efektyvų tarpinstitucinį bendradarbiavimą, informacinių sistemų modernizavimą, paslaugų skaitmenizavimą ir teikimą nuotoliniu būdu.
3. Įvertinus EGADP 6 komponento planuojamos reformos „Mokestinių prievolių vykdymo gerinimas“ poveikį šešiems aplinkos veiksniams, nurodytiems 2020 m. birželio 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 2020/852 dėl sistemos tvariam investavimui palengvinti sukūrimo, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) 2019/208 17 straipsnyje, nustatyta, kad reforma pagal planuojamų įgyvendinti veiklų pobūdį nedaro jokio numatomo poveikio visiems šešiems aplinkos tikslams arba numatomas jos poveikis yra nereikšmingas, t. y. nedaro tiesioginio ir pirminio netiesioginio poveikio per visą gyvavimo ciklą, todėl laikoma, kad ji atitinka principą „Nedarome reikšmingos žalos“.
4. Projektas turi užtikrinti Chartijos reikalavimų laikymąsi, ypač tokių, pagal kuriuos draudžiama versti dirbti priverčiamąjį ar privalomąjį darbą ir siekiama užtikrinti vienodas teises trečiųjų šalių piliečiams, teisėtai dirbantiems valstybių narių teritorijose, į tokias pačias darbo sąlygas, kaip ir ES piliečiams; šios sąlygos turi būti saugios, nekenkti sveikatai, nežeisti orumo, neskatinti viršyti maksimalų darbo laiką, kad būtų užtikrinta teisė į dienos ir savaitės poilsį, kasmetines mokamas atostogas ir apsaugą nepagrįsto atleidimo iš darbo atveju. Projektas turi padėti užtikrinti laikymąsi ir tų reikalavimų, pagal kuriuos ES teisėtai gyvenantys asmenys turi teisę gauti socialinio draudimo pašalpas ir naudotis socialinėmis paslaugomis, suteikiančiomis apsaugą pagal ES teisės ir nacionalinės teisės aktų nustatytas taisykles ir praktiką išėjus motinystės atostogų, susirgus, patyrus nelaimingą atsitikimą darbe, tapus išlaikytiniu ar sulaukus senatvės, netekus darbo, taip pat turi teisę į gerą administravimą.
5. Įgyvendinant projektą, draudžiama bet kokia diskriminacija, ypač dėl asmens lyties, rasės, odos spalvos, tautinės ar socialinės kilmės, genetinių bruožų, kalbos, religijos ar tikėjimo, politinių ar kitokių pažiūrų, priklausymo tautinei mažumai, turtinės padėties, gimimo, negalios, amžiaus, seksualinės orientacijos.
6. Projektas turi užtikrinti lyčių lygybę, vienodą požiūrį ir lygias galimybes, teisę į asmens orumą, nediskriminavimą, taip pat asmenų su negalia teises pagal Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvenciją.
7. Įgyvendinant projektą, turi būti užtikrinta asmens duomenų apsauga. Asmens duomenys turi būti tvarkomi vadovaujantis Reglamentu (ES) 2016/679, Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu ir kitais teisės aktais, nustatančiais asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą, naudojami tik konkretiems tikslams ir tik atitinkamam asmeniui sutikus ar kitais įstatymų nustatytais pagrindais. Įgyvendinant projektą, turi būti užtikrinta asmens teisė susipažinti su surinktais jo asmens duomenimis, teisė reikalauti, kad duomenų valdytojas nepagrįstai nedelsdamas ištaisytų netikslius su juo susijusius asmens duomenis, ir kitas Reglamente (ES) 2016/679 numatytas teises.
8. Projekto vykdytojas turi užtikrinti, kad ES fondais būtų naudojamasi laikantis Chartijos nuostatų tais atvejais, kai jos taikytinos, įskaitant atvejus, kai nutraukiami mokėjimų terminai, sustabdomi mokėjimai ir atliekamos finansinės pataisos, taip pat kai pagal Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 258 straipsnį vykdoma pažeidimo tyrimo procedūra.Daugiau Mažiau -
Reikalavimai įgyvendinus projektų veiklasPapildomi reikalavimai, nenurodyti Taisyklėse ir Projektų administravimo taisyklėse, įgyvendinus projekto veiklas, netaikomi.Daugiau Mažiau
-
Projektų įgyvendinimo trukmėProjekto veiklos turi būti įgyvendintos iki 2024 m. gruodžio 31 d.Daugiau Mažiau
-
Projektų bendrieji atrankos kriterijaiProjektas turi atitikti bendruosius atrankos kriterijus, nustatytus Projektų administravimo taisyklių 2 priede.Daugiau Mažiau
-
Projektų specialieji atrankos kriterijaiSpecialieji ir prioritetiniai projektų atrankos kriterijai nenustatomi.Daugiau Mažiau
-
Teikimo tvarkaProjektų įgyvendinimo planas turi būti parengtas pagal Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos finansų ministro 2022 m. birželio 22 d. įsakymu Nr. 1K-237 „Dėl 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ įgyvendinimo“, 1 priedą. Parengtas projektų įgyvendinimo planas (su visais privalomais priedais) pasirašomas kvalifikuotu elektroniniu parašu ir teikiamas el. paštu info@cpva.ltDaugiau Mažiau
-
Kartu su PĮP teikiama9 priedas: Įvykdytų pirkimų sutarčių kopijos.Daugiau Mažiau
-
ProgramaNaujos kartos LietuvaDaugiau Mažiau
-
KomponentasVeiksmingas viešasis sektorius ir prielaidos atsitiesti po pandemijosDaugiau Mažiau
-
Atsakinga institucijaLietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijaDaugiau Mažiau
-
Administruojanti institucijaCentrinė projektų valdymo agentūraDaugiau Mažiau