Nr. 24-209-P

Teikiama nuo
2024-11-28 08:00
Teikiama iki
2025-01-31 17:00 Liko 54 d. 13 val.
Kvietimo finansavimo suma
3 074 030,00 €
Pareiškėjo tipas
Viešasis sektorius
Projektų atrankos būdas
Planavimas
Didžiausia galima skirti finansavimo suma projektui
3 074 030,00 €
Regionas
Netaikoma
Atsakinga institucija
Marijampolės regiono plėtros taryba
Administruojanti institucija
Centrinė projektų valdymo agentūra
Programa
Investicijų programa
Prioritetas
Žalesnė Lietuva
Konkretus uždavinys
Stiprinti gamtos, biologinės įvairovės ir žaliosios infrastruktūros apsaugą ir išsaugojimą, be kita ko, miestų teritorijose ir mažinti visų rūšių taršą
  • Finansuojamos projektų veiklos
    Veiklos Nr.Veiklos pavadinimas
    02-001-06-08-02-(RE)-24-(LT024-03-02-02)-01-01 Žaliosios infrastruktūros plėtojimas Vilkaviškio mieste
    Daugiau Mažiau
  • Tikslinės grupės
    Gyventojai, gyvenantys urbanizuotose teritorijose, aplinkos apsaugos institucijos, savivaldybių administracijos.
    Daugiau Mažiau
  • Galimi pareiškėjai
    Vilkaviškio rajono
    savivaldybės
    administracija
    Daugiau Mažiau
  • Galimi partneriai
    Akcinė bendrovė „Via Lietuva“
    Daugiau Mažiau
  • Finansuojamoji dalis
    Kodas Finansuojamoji dalis
    02-001-06-08-02-(RE)-24-(LT024-03-02-02)-01-01 85
    Daugiau Mažiau
  • Finansavimo forma
    Dotacija
    Daugiau Mažiau
  • Reikalavimai projektams
    1. Projektai turi būti įgyvendinami Lietuvos Respublikoje.
    2. Žemė, kurioje ketinama įgyvendinti projektą, turi priklausyti valstybei ar savivaldybei nuosavybės teise arba savivaldybė turi valstybinę žemę valdyti patikėjimo arba panaudos teisėmis.
    3. Didžiausia galima projekto finansuojamoji dalis sudaro 85 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Projekto tinkamų finansuoti išlaidų dalis, kurios nepadengia projektui skiriamo finansavimo lėšos, ir netinkamos finansuoti projekto išlaidos turi būti finansuojamos iš projekto vykdytojo ir (ar) partnerio (-ių) lėšų.
    4. Kai projektu prisidedama prie funkcinės zonos strategijos ar miesto tvarios plėtros strategijos įgyvendinimo, turi būti įvykdyti šie reikalavimai:
    4.1. projektu įgyvendinamas (-i) miesto tvarios plėtros strategijoje ar funkcinės zonos strategijoje numatytas (-i) investicinis (-iai) veiksmas (-ai);
    4.2. sudarytos sąlygos savivaldybėms bendrai naudoti viešąją infrastruktūrą ir (ar) bendrai teikti viešąsias paslaugas, kurias numatoma sukurti ar modernizuoti įgyvendinant projektą, t. y. įgyvendintas neinvesticinis veiksmas, susijęs su strategijos investiciniu veiksmu, kuriam įgyvendinti yra skirtas projektas (šis reikalavimas taikomas tik projektams, kuriais prisidedama prie funkcinės zonos strategijos įgyvendinimo);
    4.3. pareiškėjas administruojančiajai institucijai teikiamame PĮP pateikia nuorodą (-as) į internete paskelbtą (-us) miesto tvarios plėtros strategiją ar funkcinės zonos strategiją, prie kurios įgyvendinimo prisideda projektas, ir į susitarimą dėl strategijos įgyvendinimo (kai toks turi būti sudarytas vadovaujantis Tvarios miesto plėtros strategijų ir funkcinių zonų strategijų rengimo ir įgyvendinimo stebėsenos tvarkos aprašo reikalavimais).
    5. Kiekvienas projektas turi atitikti:
    5.1. projekto bendruosius atrankos kriterijus, nustatytus PAFT 2 priede;
    5.2. Investicijų programos 2 prioriteto „Žalesnė Lietuva“ konkretų uždavinį – 2.7 „Stiprinti gamtos, biologinės įvairovės ir žaliosios infrastruktūros apsaugą ir išsaugojimą, be kita ko, miestų teritorijose ir mažinti visų rūšių taršą“. Laikoma, kad projektas atitinka šį kriterijų, jeigu padeda įgyvendinti NPP 6 tikslo „Užtikrinti gerą aplinkos kokybę ir gamtos išteklių naudojimo darną, saugoti biologinę įvairovę, švelninti Lietuvos poveikį klimato kaitai ir didinti atsparumą jos poveikiui“ 6.8 uždavinį „Išsaugoti ir atkurti biologinę įvairovę, ekosistemų, jų paslaugų kokybę bei kraštovaizdžio savitumą ir užtikrinti darnų gamtos išteklių naudojimą“.
    6. Įgyvendinant projektą turi būti siekiama Gairėse nustatytų stebėsenos rodiklių, kurių aprašymo kortelės pateikiamos Gairių 2 priede.
    7. Kiekvienas projektas privalo įgyvendinti Gairių 2 punkto 2.1 lentelėje nurodytą 2 veiklą ir gali įgyvendinti 1 veiklą.
    8. Išankstinių sąlygų įgyvendinimą detalizuojantys reikalavimai:
    8.1. Įgyvendinant išankstinę sąlygą „Projektai įgyvendinami urbanizuotose teritorijose, kurių gyventojų tankis yra 1500 gyventojų/km2 arba didesnis ir kurių gamtinių ir antropogeninių plotų santykis yra mažesnis nei 1,5 (t. y. neatitinka optimalaus Lietuvos teritorijos žemės naudmenų plotų santykio, kurį sudaro 60 proc. natūralios naudmenos ir 40 proc. intensyvaus naudojimo antropogeninės naudmenos), taip, kaip numatyta žalinimo planuose ar žaliosios infrastruktūros poreikio žemėlapiuose. Į mažesnio nei 1500/km2 gyventojų tankumo teritoriją gali patekti ne daugiau kaip 20 proc. tvarkomos teritorijos“ pagal Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos skelbiamo interaktyvaus žemėlapio (https://vrm.maps.arcgis.com/apps/mapviewer/index.html?webmap=ca5b3fe51db54336bda82a3f8ec6e4de) duomenis turi būti pateikta PĮP informacija, kad ne mažesnėje kaip 80 proc. projekto įgyvendinimo teritorijos dalyje gyventojų tankumas yra 1500 gyventojų/km2 arba didesnis ir kuriose gamtinių ir antropogeninių plotų santykis yra mažesnis kaip 1,5. Duomenys sugeneruojami į lentelę žemėlapyje nustačius ir paspaudus žymeklį analizuojamoje teritorijoje. Lentelės skiltyje „Gyventojų skaičius“ nurodomas 1 km2 gardelėje esantis gyventojų tankumas, lentelės skiltyje „Nepralaidžių dangų ir žaliosios infrastruktūros santykis“ nurodomas nelaidžių dangų ir žaliosios infrastruktūros santykis paprastąja trupmena, skaitiklyje – nelaidžių dangų skaitinė išraiška, vardiklyje – žaliosios infrastruktūros skaitinė išraiška (pvz.: 4/6, 4 – nelaidžios dangos; 6 – žalioji infrastruktūra). Gamtinių ir antropogeninių plotų santykis apskaičiuojamas žaliosios infrastruktūros skaitinę reikšmę dalijant iš nelaidžių dangų skaitinės reikšmės. Gauta skaitinė reikšmė apvalinama iki vieno skaičiaus po kablelio. Kai su projekto įgyvendinimo teritorija susikertančios gardelės atitinka gyventojų tankumo kriterijų ir kiekvienoje iš jų žaliosios infrastruktūros ploto ir nelaidžių dangų ploto santykis yra 1,5 ar mažesnis, laikoma, kad teritorijoje gali būti įgyvendinama žaliosios infrastruktūros plėtojimo priemonė.
    8.2. Įgyvendinant išankstinę sąlygą „Miestams, turintiems daugiau kaip 20 000 gyventojų, parengti ir patvirtinti žalinimo planai pagal aplinkos ministro patvirtintą metodiką žalinimo planams rengti“ turi būti savivaldybės atstovaujamosios institucijos sprendimu patvirtintas žalinimo planas, parengtas pagal Gairių 3 priede pateiktą Žalinimo planų rengimo metodiką.
    8.3. Įgyvendinant išankstinę sąlygą „Kitoms urbanizuotoms vietovėms parengti ir patvirtinti žaliosios infrastruktūros poreikio žemėlapiai pagal aplinkos ministro patvirtintą metodiką žaliosios infrastruktūros poreikio žemėlapiams sudaryti“ turi būti parengta ir savivaldybės atstovaujamosios institucijos sprendimu patvirtinta žaliosios infrastruktūros poreikio schema (žemėlapis), parengta pagal Gairių 3 priede pateiktą Žalinimo planų rengimo metodiką.
    9. Gairių 2 punkto 2.1 lentelėje nurodytai 1 veiklai taikomi reikalavimai:
    9.1. Informacija apie žalinimo planų ir (ar) žaliosios infrastruktūros poreikio žemėlapių rengimo pradžią ir jos tikslus turi būti paskelbta savivaldybės interneto svetainėje veiklos įgyvendinimo pradžioje.
    9.2. Žalinimo plano ar žaliosios infrastruktūros poreikio žemėlapio rengimui turi raštu pritarti Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (jei teritorija yra valstybės įsteigtoje saugomoje teritorijoje ir (ar) „Natura 2000“ teritorijoje), Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos (jei teritorijoje yra kultūros paveldo objektų arba ji ribojasi su kultūros paveldo objekto teritorija, kultūriniu rezervatu, istoriniu nacionaliniu parku, kultūriniu draustiniu). Šiuo pritarimu Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos patvirtina, kad planuojamos veiklos neprieštarauja saugomų teritorijų ir (ar) nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos specialiojo planavimo dokumentams, atitinka saugomų teritorijų nuostatų ir kitų saugomų teritorijų apsaugos reikalavimus ir (ar) kultūros paveldo objektui nustatytų vertingųjų savybių ir kitus paveldosaugos reikalavimus.
    9.3. Prieš savivaldybės atstovaujamosios institucijos sprendimu patvirtinant žalinimo planą ar žaliosios infrastruktūros poreikio žemėlapį, turi būti surengtas bent vienas viešas projekto aptarimas, sudarytos sąlygos visuomenei teikti pastabas ir pasiūlymus dėl projektų. Toks viešas susitikimas organizuojamas ne anksčiau kaip po 10 kalendorinių dienų nuo žalinimo plano ar žaliosios infrastruktūros poreikio žemėlapių paviešinimo savivaldybės interneto tinklalapyje dienos, nurodoma viešo projekto aptarimo data, renginio vieta ir laikas. Informacija apie planuojamą susitikimą išsiunčiama raštu ar elektroniniu būdu seniūnijai (-oms), vietos bendruomenėms, kitiems suinteresuotiems asmenims ir institucijoms.
    10. Informuojama apie projektą ir komunikuojama vadovaujantis PAFT VIII skyriaus pirmojo skirsnio nuostatomis.
    11. Jeigu projektas įgyvendinamas su partneriu, partnerystė projekte turi būti pagrįsta, teikti naudą ir prisidėti prie projekto tikslo įgyvendinimo. Partnerystės sutartį pasirašo projekto vykdytojas ir projekto partneris. Partnerystės sutartyje turi būti aiškiai išdėstyti šalių įsipareigojimai ir teisės dėl projekto (kiekvienos šalies finansinis ir dalykinis indėlis, kokią veiklą vykdys kiekviena šalis, teisės į bendrai sukurtą ar įgytą turtą laikantis finansinės apskaitos principų, projekto rezultatai), šalių atsakomybė, įsipareigojimai laikytis pagrindinių geros partnerystės praktikos taisyklių.
    12. Atlikdami pirkimus, pareiškėjai, vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. liepos 21 d. nutarimu Nr. 1133 „Dėl žaliųjų pirkimų tikslų nustatymo ir įgyvendinimo“ (toliau – Nutarimas), išskyrus Nutarime numatytas išimtis, turi taikyti žaliųjų pirkimų reikalavimus pagal Aplinkos apsaugos kriterijų taikymo, vykdant žaliuosius pirkimus, tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2011 m. birželio 28 d. įsakymu Nr. D1-508 „Dėl Aplinkos apsaugos kriterijų taikymo, vykdant žaliuosius pirkimus, tvarkos aprašo patvirtinimo“.
    12. Administruojančiajai institucijai su PĮP turi būti pateikta:
    12.1. išankstinių sąlygų įgyvendinimą įrodantys dokumentai – išankstinių sąlygų reikalavimus atitinkančioms teritorijoms parengti ir patvirtinti žalinimo planai arba žaliosios infrastruktūros poreikio žemėlapiai, atitinkantys 2.8.1–2.8.3 papunkčiuose nurodytus reikalavimus;
    12.2. dokumentas (sutartis), įrodantis, kad projektas atitinka Gairių 2.2 papunktyje nustatytą reikalavimą, t. y. kad galimi pareiškėjai ir (ar) partneriai valstybės ar savivaldybės žemę valdo nuosavybės teise arba pagal panaudos arba patikėjimo teisę ir tokia teisė galios ne trumpiau kaip 5 metus įgyvendinus projektą;
    12.3. investicijų projektas su investicijų skaičiuokle (jei taikoma pagal Strateginio valdymo metodikos 140.5 papunktį), parengtas pagal Investicijų projektų, kuriems siekiama gauti finansavimą iš Europos Sąjungos struktūrinės paramos ir (ar) valstybės biudžeto lėšų, rengimo metodiką, patvirtintą viešosios įstaigos Centrinės projektų valdymo agentūros direktoriaus įsakymu, kuri paskelbta interneto svetainės www.cpva.lt skiltyje „Plėtros programų portfelio metodinės pagalbos centras“ (Dokumentai / Investicijų projektų rengimo metodika);
    12.4. dokumentai, pagrindžiantys, kad pareiškėjas ir (ar) partneris bus pajėgūs padengti tinkamų finansuoti išlaidų dalį, kurios nepadengia projektui skiriamas finansavimas, ir netinkamas finansuoti išlaidas (juridinio asmens valdymo organo, kompetentingo priimti atitinkamą sprendimą, sprendimą, banko sprendimą suteikti paskolą, savivaldybės tarybos sprendimą ar analogišką dokumentą);
    12.5. dokumentai, parengti pagal PAFT 1 priedo 1–3 prieduose nustatytas formas (jei taikoma);
    12.6. dokumentai, įrodantys projekto išlaidų pagrįstumą (sudarytos sutartys, komerciniai pasiūlymai, nuorodos į rinkoje esančias kainas);
    12.7. kvietime teikti PĮP įrašyti dokumentai (jei taikoma).
    Daugiau Mažiau
  • Horizontaliųjų principų ir kitų nuostatų reikalavimai
    1. Projektuose negali būti numatyta:
    1.1. apribojimų, kurie darytų neigiamą poveikį lygių galimybių ir nediskriminavimo dėl lyties, rasės, tautybės, pilietybės, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, religijos, įsitikinimų ar pažiūrų, amžiaus, sveikatos būklės, negalios, seksualinės orientacijos, kalbos, etninės priklausomybės ar kitais pagrindais principo įgyvendinimui;
    1.2. veiksmų, kurie darytų neigiamą poveikį horizontalaus darnaus vystymosi principo, įskaitant reikšmingos žalos nedarymo principą, įgyvendinimui;
    1.3. veiksmų, kurie darytų neigiamą poveikį inovatyvumo principo įgyvendinimui.
    2. Projektuose turi būti užtikrinama, kad vykdant projektų veiklas būtų prisidedama prie Jungtinių Tautų darnaus vystymosi vienuoliktojo tikslo – pasiekti, kad miestai ir gyvenvietės taptų įtraukūs, saugūs, atsparūs ir darnūs, siekiant sumažinti vienam gyventojui tenkantį neigiamą miestų poveikį aplinkai, suteikiant visuotinę galimybę naudotis saugiomis, įtraukiomis ir prieinamomis žaliomis ir viešomis erdvėmis – ir dvyliktojo tikslo – užtikrinti darnius vartojimo ir gamybos modelius siekiant darnaus gamtos išteklių valdymo ir veiksmingo jų naudojimo – įgyvendinimo.
    3. Projekto atitikties reikšmingos žalos nedarymo horizontaliajam principui vertinimo reikalavimų aprašas pateikiamas Gairių 1 priede.
    Daugiau Mažiau
  • Reikalavimai įgyvendinus projektų veiklas
    Pasibaigus projekto finansavimui, penkerius metus turi būti užtikrintas investicijų tęstinumas laikantis Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių 246 punkte nustatytų reikalavimų.
    Daugiau Mažiau
  • Projektų įgyvendinimo trukmė
    Projekto įgyvendinimo trukmė 2028 m. IV ketv.
    Daugiau Mažiau
  • Projektų bendrieji atrankos kriterijai
    Projektų bendrieji atrankos kriterijai nurodyti Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių 2 priede. https://esinvesticijos.lt/dokumentai/projektu-bendruju-atrankos-kriteriju-sarasas-ir-ju-vertinimo-metodika-3
    Daugiau Mažiau
  • Projektų specialieji ir prioritetiniai atrankos kriterijai
    Nenustatomi.
    Daugiau Mažiau
  • Reikalavimai
    1. Projekto išlaidos turi atitikti PAFT VII skyriuje nustatytus reikalavimus, taikomus iš Investicijų programos lėšų finansuojamiems projektams.
    2. Įgyvendinant projektus, netinkamomis finansuoti išlaidomis pripažįstamos išlaidos, nurodytos Reglamento (ES) 2021/1058 7 straipsnio 1 dalyje, Reglamento (ES) 2021/1058 64 straipsnyje, PAFT 302 punkte ir PAFT VII skyriaus trečiajame skirsnyje „Netinkamos finansuoti išlaidos“.
    3. Išlaidos turi atitikti Sanglaudos fondo finansavimo sritį, nustatytą Reglamento (ES) 2021/1058 6 straipsnio 1 dalies a) punkte, Reglamento (ES) 2021/1060 63 straipsnyje nurodytas tinkamas finansuoti išlaidas.
    4. Finansuojant projektus, kryžminis finansavimas netaikomas.
    5. Išlaidos turi būti patirtos ir apmokėtos nuo 2021 m. sausio 1 d. iki 2029 m. spalio 1 d., su sąlyga, kad visos projekto veiklos nebaigtos iki pareiškėjui pateikiant PĮP.
    6. Pareiškėjas ir partneris privalo prisidėti prie projekto finansavimo ne mažiau kaip 15 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Pareiškėjas savo iniciatyva ir savo ir (arba) kitų šaltinių lėšomis gali papildomai prisidėti įgyvendinant projektą.
    Daugiau Mažiau
  • ES fondų lėšos
    3 074 030,00 €
    Daugiau Mažiau
  • ES fondas
    Sanglaudos fondas
    Daugiau Mažiau
  • Taikomi supaprastintai apmokamų išlaidų dydžiai
    Žaliosios infrastruktūros plėtojimas Vilkaviškio mieste :
    KodasVersijaPavadinimasDydisMatavimo vnt.Papildoma informacija
    FN-001-01 01 Iki 7 proc. netiesioginių išlaidų fiksuotoji norma 7,0000 % https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=CELEX%3A32021R1060
    FS-001-04 03 Įgyvendintų privalomų matomumo ir informavimo priemonių apie ES fondų investicijų veiklas fiksuotoji suma, antrojo rinkino FS su PVM 1772,6300 EUR https://2021.esinvesticijos.lt/dokumentai/fs-01-01-fs-01-04-viesinimo-fs
    FS-001-03 03 Įgyvendintų privalomų matomumo ir informavimo priemonių apie ES fondų investicijų veiklas fiksuotoji suma, antrojo rinkino FS be PVM 1464,9800 EUR https://2021.esinvesticijos.lt/dokumentai/fs-01-01-fs-01-04-viesinimo-fs
    FS-001-02 03 Įgyvendintų privalomų matomumo ir informavimo priemonių apie ES fondų investicijų veiklas fiksuotoji suma, pirmojo rinkino FS su PVM 24,4300 EUR https://2021.esinvesticijos.lt/dokumentai/fs-01-01-fs-01-04-viesinimo-fs
    FS-001-01 03 Įgyvendintų privalomų matomumo ir informavimo priemonių apie ES fondų investicijų veiklas fiksuotoji suma, pirmojo rinkino FS be PVM 20,1900 EUR https://2021.esinvesticijos.lt/dokumentai/fs-01-01-fs-01-04-viesinimo-fs
    Daugiau Mažiau
  • Nuosavo įnašo dydis
    542 476,00 €
    Daugiau Mažiau
  • Teikimo tvarka
    Parengtas PĮP (su visais privalomais priedais) teikiamas per 2021-2027 m. Duomenų mainų svetainę (DMS) adresu https://dms.investis.lt. Kilus klausimams kreiptis į nurodytą kvietime atsakingą už kvietimą asmenį. SVARBU! Šiuo metu Duomenų mainų svetainėje (DMS) nėra galimybės kartu su PĮP pateikti 5 priedo „Investicijų projektas kartu su investicijų skaičiuokle“ skaičiuoklės. Kai skaičiuoklė turi būti teikiama kartu su PĮP, prašome skaičiuoklę pateikti el. paštu info@cpva.lt per 3 d. d. nuo PĮP pateikimo per DMS, pridedant kopiją (Cc) r.grabstunovic@cpva.lt. El. laiške privaloma nurodyti PĮP numerį.
    Daugiau Mažiau
  • Kartu su PĮP teikiama
    1 priedas: Partnerio deklaracija (jei projektas įgyvendinamas su partneriais) 3 priedas: Informacija apie projektui taikomus aplinkosaugos reikalavimus 5 priedas: Investicijų projektas kartu su investicijų skaičiuokle
    Daugiau Mažiau
  • Siekiami stebėsenos rodikliai
    Žaliosios infrastruktūros plėtojimas Vilkaviškio mieste :
    PavadinimasKodasMatavimo vntMinimali siektina reikšmė projektai
    Gyventojai, galintys naudotis nauja ar patobulinta žaliąja infrastruktūra R.B.2.2095 asmenys 10000,00
    Žalioji infrastruktūra, kuriai suteikta parama kitais nei prisitaikymo prie klimato kaitos tikslais P.B.2.0036 ha 32,00
    Daugiau Mažiau
  • Taikomi teisės aktai
    1.1. bendrieji:
    1.1.1. Lietuvos Respublikos strateginio valdymo įstatymas;
    1.1.2. Lietuvos Respublikos regioninės plėtros įstatymas;
    1.1.3. Strateginio valdymo metodika, patvirtinta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2021 m. balandžio 28 d. nutarimu Nr. 292 „Dėl Strateginio valdymo metodikos patvirtinimo“ (toliau – Strateginio valdymo metodika);
    1.1.4. 2021–2030 metų nacionalinis pažangos planas, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. rugsėjo 9 d. nutarimu Nr. 998 „Dėl 2021–2030 metų nacionalinio pažangos plano patvirtinimo“ (toliau – NPP);
    1.1.5. 2022–2030 m. plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos aplinkos apsaugos ir klimato kaitos valdymo plėtros programa, patvirtinta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2022 m. kovo 30 d. nutarimu Nr. 318 „Dėl 2022–2030 m. plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos apsaugos ir klimato kaitos valdymo plėtros programos patvirtinimo“;
    1.1.6. 2022–2030 metų Regionų plėtros programa, patvirtinta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2022 m. birželio 29 d. nutarimu Nr. 713 „Dėl 2022–2030 metų Regionų plėtros programos patvirtinimo“;
    1.1.7. 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ administravimo taisyklės ir Projektų administravimo ir finansavimo taisyklės (toliau – PAFT), patvirtintos Lietuvos Respublikos finansų ministro 2022 m. birželio 22 d. įsakymu Nr. 1K-237 „Dėl 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ įgyvendinimo“;
    1.1.8. Tvarios miesto plėtros strategijų ir funkcinių zonų strategijų rengimo ir įgyvendinimo stebėsenos tvarkos aprašas, patvirtintas Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2023 m. sausio 19 d. įsakymu Nr. 1V-30 „Dėl Tvarios miesto plėtros strategijų ir funkcinių zonų strategijų rengimo ir įgyvendinimo stebėsenos tvarkos aprašo patvirtinimo“;
    1.1.9. 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programa, patvirtinta 2022 m. rugpjūčio 3 d. Europos Komisijos sprendimu Nr. C(2022) 5742 (toliau – Investicijų programa);
    1.1.10. 2021 m. birželio 24 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 2021/1058 dėl Europos regioninės plėtros fondo ir Sanglaudos fondo (toliau – Reglamentas (ES) Nr. 2021/1058);
    1.1.11. 2021 m. birželio 24 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2021/1060, kuriuo nustatomos bendros Europos regioninės plėtros fondo, „Europos socialinio fondo +“, Sanglaudos fondo, Teisingos pertvarkos fondo ir Europos jūrų reikalų, žvejybos ir akvakultūros fondo nuostatos ir šių fondų bei Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo, Vidaus saugumo fondo ir Sienų valdymo ir vizų politikos finansinės paramos priemonės taisyklės“ (toliau – Reglamentas (ES) 2021/1060);
    Daugiau Mažiau
  • Specialieji teisės aktai
    1.2. specialieji:
    1.2.1 Nacionalinė aplinkos apsaugos strategija, patvirtinta Lietuvos Respublikos Seimo 2015 m. balandžio 16 d. nutarimu Nr. XII-1626 „Dėl Nacionalinės aplinkos apsaugos strategijos patvirtinimo“;
    1.2.2. Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos įstatymas;
    1.2.3. Lietuvos Respublikos saugomų teritorijų įstatymas;
    1.2.4. Lietuvos Respublikos specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymas;
    1.2.5. Lietuvos Respublikos želdynų įstatymas;
    1.2.6. Lietuvos Respublikos teritorijos bendrasis planas, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2021 m. rugsėjo 29 d. nutarimu Nr. 789 „Dėl Lietuvos Respublikos bendrojo plano patvirtinimo“;
    1.2.7. Gamtinio karkaso nuostatai, patvirtinti Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2007 m. vasario14 d. įsakymu Nr. D1-96 „Dėl Gamtinio karkaso nuostatų patvirtinimo“;
    1.2.8. Viešųjų atskirųjų želdynų plotų normos ir Priklausomųjų želdynų plotų normų apskaičiavimo tvarkos aprašas, patvirtinti Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2007 m. gruodžio 21 d. įsakymu Nr. D1-694 „Dėl Viešųjų atskirųjų želdynų plotų normų ir Priklausomųjų želdynų plotų normų apskaičiavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.
    Daugiau Mažiau
  • Kontaktiniai asmenys
    Vardas Pavardė Institucija Pareigos Telefonas El. paštas
    Romuald Grabštunovič Centrinė projektų valdymo agentūra Vyresnysis projektų vadovas 37062528224 r.grabstunovic@cpva.lt
    Daugiau Mažiau