Biometano gamybos projektams skiriamas 5,66 mln. eurų finansavimas, o įgyvendinant vystomus projektus planuojama pastatyti 2 biometano gamybos įrenginius, kurių suminiai pajėgumai sudarys apie 14 MW.
Energetikos ministro Dainiaus Kreivio įsakymu patvirtintas finansavimas įmonėms, pateikusioms paraiškas dėl valstybės kompensavimo dalies įsirengiant biometano dujų gamybos ir valymo įrenginius. Kvietimas teikti paraiškas buvo skelbtas š. m. sausio 31 d., o projektai finansuojami iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšų.
Biometanas yra viena iš „žaliausių“ alternatyvų pritaikomų įvairiose energetikos ir pramonės srityse, biometanu galima sėkmingai pakeisti importuojamas gamtines dujas ir reikšmingai sumažinti energijos išteklių kainas. Siekiama, kad pagamintas biometanas būtų panaudojamas Lietuvos transporto sektoriuje, taip pat įmonėse, suvartojančiose didelius kiekius gamtinių dujų.
Biometano naudojimas taip pat sprendžia ir atliekų tvarkymo problematiką, kadangi šių dujų gamybai panaudojamos tik antrinio panaudojimo neturinčios biologinės kilmės žaliavos, eliminuojama atliekų skleidžiamų kvapų problematika ir sukuriama pridėtinė vertė vietos bendruomenėms bei skatinama žiedinės ekonomikos plėtra.
Atrinkti projektai turės būti įgyvendinti iki 2026 m. kovo 31 d.
Remiantis Nacionaliniu energetikos ir klimato srities veiksmų planu siekiama, kad iki 2030 m. Lietuvoje būtų pagaminama ne mažiau kaip 950 GWh biometano.
Šiuo metu įgyvendinami 4 projektai, kuriems buvo skirtas finansavimas po pirmojo kvietimo. Šiems 4 projektams iš viso buvo skirta 12,36 mln. eurų Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšų. Įgyvendinus projektus planuojama pastatyti 4 biometano gamybos įrenginius, kurių suminiai pajėgumai sudarys apie 17,84 MW.
LR energetikos ministerijos informacija