2024 m. vasario 01 d. Atnaujinimo data: 2024 m. vasario 05 d.
image

Biometano gamybos ir valymo įrenginiams skiriama 11,848 mln. eurų iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšų. Šią priemonę inicijavo Energetikos ministerija. Priemone pasinaudoti kviečiami privatūs juridiniai asmenys (labai mažos, mažos, vidutinės ir didelės įmonės).

Atnaujintomis finansavimo sąlygomis siekiama pritraukti naujus pareiškėjus. Svarbu paminėti, kad pareiškėjai turi turėti galimybę užtikrinti, kad jų įrengtų biometano gamybos įrenginių suminė įrengtoji galia turi sudaryti nemažiau kaip 11,68 MW.

Biometanas – tai atsinaujinančio kuro rūšis, kuri gali būti naudojama ypač plačiai. Jos gaunamos panaudojant maisto atliekas, mėšlo ar žemės ūkio atliekas. Šios dujos yra žiedinės ekonomikos dalis ir laikoma viena pažangiausių atsinaujinančios energijos rūšių, aktyviai plėtojama daugelyje Europos valstybių. Jų panaudojimas – ypač platus. Biometanas gali būti naudojamas energetikos, transporto, žemės ūkio, pramonės ir pastatų sektoriuose.

Siekiama, kad ateityje biometanas pakeistų gamtines dujas. Taip pat šio kuro gamyba padėtų išspręsti ir atliekų tvarkymo keliamas problemas, o sukurtuose projektuose galėtų būti panaudojamos įvairios antrinio panaudojimo neturinčios biologiškai skaidžios atliekos. Į šias atliekas įeitų ir namų ūkiuose susidarančios maisto atliekos, kurios nuo šių metų pradžios yra surenkamos individualiai.

Planuojama, kad iki 2030 m. Lietuvoje biometano būtų pagaminama ne mažiau kaip 950 GWh. 

Projektai bus atrenkami konkurso būdu pagal projektų finansavimo sąlygose numatytus prioritetinius atrankos kriterijus. Projektai gali pretenduoti į iki 45 % dydžio finansavimo intensyvumą ir turės būti įgyvendinti iki 2026 m. kovo 31 d.

Su kvietimu galima susipažinti čia.

Kontaktinis asmuo: Inga Jakavonienė, tel. Nr.: 8 615 67745, el. p.: i.jakavoniene@cpva.lt.

Susiję kvietimai

Pateikimo terminas (nuo) Pavadinimas Finansavimo suma Pateikimo terminas (iki)
2024 m.
sausio 31 d.
Paskelbtas
Biometano dujų gamybos pajėgumų didinimas
Nr. 03-016-K
7 849 252,50 €
2024 m.
gegužės 06 d. 17:00
Liko 20 d. 9 val.