Jau ne pirmus metus Europoje fiksuojamas rekordinis kūrybingų gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos (STEAM, angl. science, technology, engineering, art, maths) specialistų trūkumas. Eurostat duomenimis, Lietuvoje tikslieji, gamtos, technologijų ir inžinerijos mokslai taip pat nesudomina pakankamo skaičiaus mokinių ir didžioji dalis būsimų studentų renkasi socialinių ar humanitarinių mokslų specialybes. Menkas susidomėjimas mokykloje lemia ne tik mažą studijuojančiųjų STEAM dalykus skaičių, bet ir užprogramuoja šių specialistų trūkumą darbo rinkoje, kurių poreikis nenumaldomai auga.
Šį mėnesį Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA) pradeda ES investicijų komunikacijos kampaniją, kuria siekiama populiarinti STEAM ugdymą mokyklose. Bendradarbiauti ir įsitraukti bus kviečiamos Lietuvos mokyklos, jų bendruomenės bei prie tiksliųjų mokslų populiarinimo prisidedantys STEAM atviros prieigos centrai, kurių įkūrimas finansuojamas ES investicijomis.
„Tikimės, kad „Mums reikia daugiau“ bus emociškai įtraukianti kampanija, kurios metu kalbėdami per mokinių poreikius, juos kurdami ir skatindami realizuoti STEAM centruose, įtrauksime ir mokytojus, mokyklų vadovus, tėvus, – sako CPVA direktorės pavaduotoja Jūratė Lepardinienė. – Visi kartu galime atverti magišką STEAM pasaulį, kuris sukuria žinių pagrindą apie gamtos mokslus, inžineriją ar matematiką ir atskleidžia, kaip kūrybiškai jie gali sąveikauti tarpusavyje“.
Komunikacijos kampanijos metu didelis dėmesys bus skiriamas regioninių STEAM atviros prieigos centrų suteikiamomis galimybėms komunikuoti – tokie centrai jau veikia Alytuje, Marijampolėje, Panevėžyje, Šiauliuose, Tauragėje, Telšiuose, Utenoje, o netrukus Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje veiklą pradės ir metodiniai STEAM atviros prieigos centrai. Mokyklų vadovams ir mokytojams bus organizuojama patirčių mainų sesija, apžvelgianti problematiką bei pristatanti jau esamas patirtis ir galimybes STEAM ugdymo populiarinime, o mokiniai ir tėvai bus supažindinami su STEAM pasauliu ir jo atveriamomis karjeros galimybėmis.
Jau pradėjo veikti ir oficiali šios kampanijos Facebook paskyra, kurioje laukiami visi norintys ne tik susipažinti su šios kampanijos turiniu, bet ir ateityje sekti STEAM ugdymo krypties raidą. Pasibaigus kampanijai ši paskyra taps bendra STEAM atviros prieigos centrų informacijos pasidalijimo platforma.