2022 m. lapkričio 08 d. Atnaujinimo data: 2022 m. lapkričio 10 d.
Nuotrauka iš pixabay.com
Nuotrauka iš pixabay.com

Europos Komisijos iniciatyva parengtos praktinės Europos socialinio fondo+ GAIRĖS  (Social experimentation) projektų vykdytojams

Europos socialinio fondo+ (ESF+) užimtumo ir socialinių inovacijų krypties (EaSI) gairės skirtos siekiantiems finansavimo socialiniam eksperimentavimui ir socialinėms inovacijoms įgyvendinti 2021-2027 metų laikotarpyje.
Praktinės EaSI gairės pateikia keturis žingsnius, kaip turėtų būti vystomi tokio tipo projektai.


Europos Komisijos užsakymu taip pat parengtas Europos socialinio fondo+ ĮRANKIS (Scaling-up social innovation), skirtas įgyvendinančiosioms institucijoms. Jame aprašyti septyni žingsniai, kaip skatinti ir plėsti socialines inovacijas, kurios pasiteisino ir buvo sėkmingai įgyvendintos.

Socialinė inovacija – tai veikla, kurios tikslai ir priemonės yra socialiniai, tai visų pirma tokia veikla, kuri yra susijusi su naujų idėjų, susijusių su produktais, paslaugomis, praktika ir modeliais, kurios kartu tenkina socialinius poreikius ir kuria naujus socialinius santykius ar bendradarbiavimą tarp viešųjų, pilietinės visuomenės arba privačiųjų organizacijų, kūrimu ir įgyvendinimu, tokiu būdu teikiant naudą visuomenei ir skatinant jos gebėjimą veikti.

Socialinis eksperimentas – tai politikos intervencinė priemonė, kuria siekiama pateikti novatorišką atsaką į socialinius poreikius ir kuri yra įgyvendinama nedideliu mastu ir tokiomis sąlygomis, kuriomis galima įvertinti jų poveikį, prieš įgyvendinant jas kitomis aplinkybėmis, įskaitant geografines ir sektorines aplinkybes, ar įgyvendinant platesniu mastu, jei rezultatai yra teigiami.

Lietuva 2021–2027 m. ES fondų investicijų programoje socialinėms inovacijoms įgyvendinti yra numačiusi specialujį 6-tą prioritetą "Inovatyvūs sprendimai" pagal kurį planuojama investuoti virš 50 mln. eurų. Pirmiuosius kvietimus socialinėms inovacijoms išbandyti planuojama paskelbti 2024 metais.