Kviečiame susipažinti su Inovacijų agentūros projekto „ Smart InoTech pramonei“ ekspertų paruošta apžvalga, kurioje sugretinami kelrodžiai, formuojantys Lietuvos pramonės transformacijos link klimato neutralumo darbotvarkę. Lietuvos inovacijų ekosistemai tai leis efektyviau siekti proveržio numatytose srityse.
Apžvalgoje analizuojami trys – skaitmeninimo, pramonės integracijos į Europos vertės grandines ir perėjimo prie žiedinės ekonomikos kelrodžiai – bei su jais susijusios Europos Sąjungos ir nacionalinės strategijos. Tikimasi, jog apžvalgoje pateiktas strateginių dokumentų bei kelrodžių tikslų ir rodiklių palyginimas prisidės prie efektyvesnio numatytų krypčių įgyvendinimo. Ekspertai atkreipia dėmesį į numatytus konkurencingumo tikslus ir veiksnius bei pateikia jų rekomendacijas, siektinus rodikliais.
„ES siekia išlaikyti pramonės konkurencingumą pasaulyje ir tuo pačiu metu iki 2050 m. užtikrinti pramonės neutralumą klimatui. Tai – ambicingas tikslas, reikalaujantis atsakingo veiksmų koordinavimo tiek ES, tiek nacionaliniu mastu. Tikimės, kad paruošta apžvalga prisidės prie sėkmingesnio strateginių dokumentų integravimo Lietuvoje ir taip pagreitins pramonės transformaciją“, – sako projekto „Smart InoTech pramonei“ ekspertė Erika Tauraitė-Kavai.
Strateginius kelrodžius ruošę ekspertai iš PPMI tyrimų ir viešosios politikos analizės centro, Kauno technologijos universiteto, Lietuvos inovacijų centro ir Inovacijų agentūros toliau dirba savanoriškai susibūrusioje ekspertų grupėje, siekiančioje užtikrinti sėkmingą tolimesnę kelrodžių integraciją.
Strateginiai skaitmeninimo, vertės grandinių ir žiedinės ekonomikos kelrodžiai formuoja Lietuvos pramonės transformaciją link klimato neutralumo. Juose numatyti tikslai apima talentų, infrastruktūros, žinių, aplinkos ir kitų sričių tobulinimą bei numato šių tikslų įgyvendinimo veiksnius.
Visą apžvalgą „Lietuvos pramonės darbotvarkė link klimato neutralumo – kelrodžių integracija“ rasti galite čia.
Parengta įgyvendinant iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų finansuojamą projektą „Smart Inotech pramonei“. Projekto Nr. 01.2.1-LVPA-V-842-01-0004. Daugiau informacijos apie projektą čia.