2023 m. lapkričio 29 d.
image

Pagal kvietimą įmonės infrastruktūrai numatyta skirti iki 122 mln. eurų ES investicijų, o darbuotojų apmokymui dirbti su naujomis technologijomis – iki 90 tūkst. eurų. Pareiškėjas turės papildomai prisidėti prie projekto ir investuoti ne mažiau kaip 149,5 mln. eurų nuosavų lėšų.

Pagal kvietimo reikalavimus pareiškėjas turės vykdyti žaliojo vandenilio (H2) gamybą, naudodamas atsinaujinančių išteklių energiją. Planuojama investuoti į elektrolizės integravimo į amoniako agregatą (30 % H2 pakeitimas) pirmąjį etapą.

Kvietimą administruojanti Inovacijų agentūra šiuo metu iš AB „Achema“ jau yra gavusi projektų įgyvendinimo planą (PĮP) ir, remdamasi kvietimo reikalavimais, atlieka jo vertinimą. Su Europos Komisija intensyviai derinama individuali valstybės pagalbos schema, kuri bus taikoma šio kvietimo pareiškėjui.

Kvietimas „Elektrolizės integravimas į amoniako agregatą (30% h2 pakeitimas) I etapas“ skirtas skatinti įmones pereiti link neutralios klimatui ekonomikos. Iš viso šioje pažangos priemonėje paskelbti jau 7 kvietimai, o jiems skirta suma siekia 219 mln. eurų.