2024 m. vasario 01 d. Atnaujinimo data: 2024 m. vasario 01 d.
image

Prie Vidurio ir Vakarų Lietuvos startuolių ekosistemos vystymo prisidės daugiau nei 3 mln. eurų ES investicijų. Jos bus skirtos 4 projektų įgyvendinimo planus pagal Inovacijų agentūros kvietimą „Startuolis“ pateikusiems pareiškėjams, kurie teiks startuolių preakceleravimo ir inkubavimo paslaugas bei skatins inovatyvių produktų idėjų vystymą per hakatonus.  

„Planuojame, kad finansuojamomis paslaugomis pasinaudos ne mažiau kaip keli šimtai startuolių, o įgyvendinami projektai jiems padės užtikrinti sėkmingą verslo vystymąsi ir plėtrą bei naujų darbo vietų kūrimą. Kurdami palankias sąlygas startuolių augimui dedame pamatus šalies ekonominei plėtrai ir konkurencingumui ateityje“, – sako Ekonomikos ir inovacijų ministerijos kanclerė Ieva Paludnevičiūtė. 

Įvertinus projektų įgyvendinimo pasiūlymus finansavimas skiriamas mokslo ir technologijų parkui „Tech-Park Kaunas“, startuolių platformai „Rockit“, startuolių akceleratoriui „Baltic Sandbox“ ir Saulėtekio slėnio mokslo technologijų parkui. Pagal kvietimą finansuojamomis jų paslaugomis gali pasinaudoti startuolio statusą atitinkantys juridiniai subjektai.  

„Esame išsikėlę tikslą Lietuvoje kurti vieningą startuolių akceleravimo sistemą. Šiais metais numatyta kaip niekad daug įrankių, skirtų kurti palankias sąlygas startuolių augimui. Tarp jų – akceleravimo visoje Lietuvoje priemonės, galimybės dirbti su žinomiausiais pasaulyje akceleravimo ekspertais, tokiais kaip JAV akceleratorius Plug & Play, jų pagalba pritraukti investicijas, gauti specializuotas paslaugas ar kompensuoti kaštus, susijusius su užsienio partnerių paieška ar dalyvavimu tiksliniuose renginiuose. Pagal kvietimą „Startuolis“ skiriamas finansavimas akceleravimo paslaugoms yra vienas tokių įrankių“, – sako Inovacijų agentūros skyriaus „Startup Lithuania“ LEP vadovė Gintarė Narakienė.  

Vertinant pareiškėjų pateiktus projektų įgyvendinimo planus buvo atsižvelgiama į jų patirtį teikiant preakceleravimo paslaugas, inkubuojant startuolius ir organizuojant hakatonus, o taip pat į numatomą preakceleruoti startuolių skaičių. 

Pagal kvietimą „Startuolis“ pareiškėjai galėjo pretenduoti į maksimalų 850 tūkst. eurų finansavimą. Ne mažiau kaip 15 proc. projekto išlaidų bus finansuojama nuosavomis pareiškėjų lėšomis,  todėl bendra projektų, kuriems bus skiriamas finansavimas, vertė siekia 3,6 mln. eurų. 

„Įgyvendinant kvietimo lėšomis finansuojamus projektus ne mažiau kaip 200 startuolių Vidurio ir vakarų Lietuvoje numatoma padėti išgryninti savo veiklos modelius ir suteikti kitas startuolių kūrimuisi ir idėjų generavimui reikalingas paslaugas. Tai yra išties reikšmingas skaičius, o įgyvendinant projektų veiklas išvystyti modeliai ir idėjos neabejotinai gali praturtinti šalies startuolių ekosistemą bei pritraukti naujas investicijas“, – sako Inovacijų agentūros Kūrybinių ir tarptautinių investicijų skyriaus vadovė Giedrė Indriulienė. 

Pagal pateiktus projektų įgyvendinimo planus maždaug pusė finansavimo biudžeto bus panaudota projektus vykdančio personalo, kuris tiesiogiai dirbs su startuoliais ir teiks jiems reikalingas paslaugas, darbo užmokesčiui. Beveik trečdalis teks verslo modelių, strategijų rengimo, konsultacijų organizavimo, elektroninės leidybos ir panašių paslaugų įsigijimo išlaidoms padengti. Likusi dalis bus panaudota įvairioms kitoms galimoms finansuoti išlaidoms, tokioms kaip patalpų ir įrangos nuomos išlaidos, informavimo apie projekto veiklas išlaidos ir kt.      

Finansuojamų projektų veikos turės būti baigtos ne vėliau kaip iki 2029 m. rugsėjo 1 d. 

Projektai finansuojami 2021–2027 metų ES fondų investicijų programos lėšomis.