
Gruodžio 16 dieną, vos paskelbus kvietimą įgyvendinti energijos vartojimo efektyvumą didinančias priemones viešuosiuose centrinės valdžios pastatuose, jis buvo sustabdytas. Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA) mažiau nei per valandą į šį kvietimą (pagal veiklą „Viešųjų pastatų energinio efektyvumo didinimas visoje Lietuvoje“) gavo projektų įgyvendinimo planų už dvigubai didesnę sumą, nei numatyta kvietime. Prašoma dotacijų suma siekia 44,7 mln. eurų, o šiai veiklai finansuoti numatyta 21,7 mln. eurų.
Tą pačią dieną taip pat paskelbtas kvietimas teikti projektų įgyvendinimo planus pagal veiklą „Viešųjų pastatų energinio efektyvumo didinimas Vidurio ir Vakarų Lietuvoje“. Jam numatyta skirti 21,7 mln. eurų. Gruodžio 17 d. jis taip pat buvo sustabdytas, nes prašoma suma viršija 23 mln. Eurų, o veiklai finansuoti numatyta 21,7 mln. Eurų.
Abu CPVA administruojami kvietimai derinami su Energijos efektyvumo fondo centrinės valdžios pastatų modernizavimo finansine priemone, kurią administruoja Nacionalinė plėtros įstaiga ILTE.
Dotacijos lėšomis finansuojama iki 70 proc. projekto rangos darbų išlaidų. CPVA skiria dotaciją tik tuo atveju, jei ILTE priima teigiamą sprendimą dėl paskolos suteikimo. ILTE paskolos lėšomis finansuoja bent 30 proc. rangos darbų išlaidų. Taip pat ILTE teikia papildomą dotaciją techninei dokumentacijai, kuri gali sudaryti iki 20 proc. nuo paskolos sumos.
Pirmiausia, klientai kreipiasi į CPVA (PĮP ir privalomi pateikti dokumentai teikiami per Europos Sąjungos investicijų administravimo informacinę sistemą (INVESTIS) dėl dotacijos skyrimo ir ne vėliau, kaip per 10 darbo dienų nuo projekto įgyvendinimo plano pateikimo CPVA, turi kreiptis į ILTE dėl paskolos. Paraiškos bus vertinamos kreipimosi į CPVA eilės tvarka.
Į ILTE dėl paskolų viešųjų pastatų efektyvumo didinimui kviečiami kreiptis šių pastatų valdytojai. Paskola teikiama tik tai pastato daliai, kuri nuosavybės teise priklauso valstybei arba valstybės valdomoms viešosioms įstaigoms. Paskola teikiama iki 20 metų laikotarpiui, metinė palūkanų norma neviršys 2 proc.
Atnaujinti viešieji pastatai privalės pasiekti ne mažesnę kaip B energinio naudingumo klasę, įdiegti ir naudoti AEI technologijas šilumos energijai ir elektros energijai gaminti, atnaujinamame pastate turi būti sumažintos ne mažiau kaip 30 procentų pirminės energijos sąnaudų.