Teikiama nuo
2024-06-18 08:00
Teikiama iki
2024-08-12 17:00 Pasibaigęs
Kvietimo finansavimo suma
800 000,00 €
Pareiškėjo tipas
Viešasis sektorius
Projektų atrankos būdas
Planavimas
Didžiausia galima skirti finansavimo suma projektui
800 000,00 €
Regionas
Vidurio ir vakarų Lietuvos regionas
Atsakinga institucija
Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija
Administruojanti institucija
Centrinė projektų valdymo agentūra
Programa
Investicijų programa
Prioritetas
Socialiai atsakingesnė Lietuva
Konkretus uždavinys
Gerinti vienodas galimybes naudotis įtraukiomis ir kokybiškomis švietimo, mokymo ir mokymosi visą gyvenimą paslaugomis plėtojant prieinamą infrastruktūrą, be kita ko, didint atsparumą naudojantis nuotoliniu ir internetiniu švietimu bei mokymu (ERPF)
  • Finansuojamos projektų veiklos
    Veiklos Nr.Veiklos pavadinimas
    12-003-03-04-03-07-01 Investicijų į profesinio mokymo infrastruktūrą poreikio analizė
    Daugiau Mažiau
  • Tikslinės grupės
    Profesinio mokymo įstaigų mokiniai (įskaitant ir suaugusiuosius, kurie nori persikvalifikuoti, kelti kvalifikaciją, įgyti papildomą kvalifikaciją), profesijos mokytojai meistrai, profesinio mokymo įstaigos.
    Daugiau Mažiau
  • Galimi pareiškėjai
    Europos socialinio fondo agentūra
    Daugiau Mažiau
  • Galimi partneriai
    Visos VVL veikiančios profesinio mokymo įstaigos, kuriose Ministerija įgyvendina savininko (dalininko) teises ir pareigas.
    Projekto vykdytojas, rengdamas projektinį pasiūlymą, raštu ir / arba el. paštu, ir / arba kitomis el. ryšio priemonėmis kreipiasi į visas profesinio mokymo įstaigas su kvietimu dalyvauti projekte partnerio teisėmis. Sutikusios dalyvauti profesinio mokymo įstaigos įtraukiamos į projekto partnerių sąrašą.
    Daugiau Mažiau
  • Finansuojamoji dalis
    Kodas Finansuojamoji dalis
    12-003-03-04-03-07-01 800000,00
    Daugiau Mažiau
  • Finansavimo forma
    Dotacija
    Daugiau Mažiau
  • Reikalavimai projektams
    Pagal Aprašą Nr. 8 įgyvendinamos 2021–2030 m. plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos švietimo plėtros programos pažangos priemonės Nr. 12-003-03-04-03 „Sukurti rinkos poreikius atliepiančią profesinio ugdymo sistemą“ aprašo III skyriaus 7 veikla „Investicijos į profesinio mokymo infrastruktūrą Vidurio ir vakarų Lietuvos regione“, kuria siekiama aprūpinti Vidurio ir vakarų Lietuvos regione (toliau – VVL) profesinio mokymo įstaigas praktiniam profesiniam mokymui regionuose reikalinga įranga ir priemonėmis, susijusiomis su ketvirtąja pramonės revoliucija „Pramonė 4.0“ (ketvirtosios pramonės revoliucijos apibrėžimas pateikiamas Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos tinklalapyje https://eimin.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/pramone/pramone-4-0/), skaitmeninimu ir žaliąja transformacija.
    Pagal Aprašą Nr. 8 šiuo kvietimu finansuojama veikla: tyrimas, skirtas nustatyti profesinio mokymo įstaigų regionuose poreikius dėl trūkstamos įrangos ir priemonių bei pateikti rekomendacijas dėl trūkstamos įrangos ir priemonių, atsižvelgiant į šiuos kriterijus:
    1) profesinio mokymo įstaigų išsakomus poreikius dėl trūkstamos įrangos ir priemonių,
    2) konkrečių komercinių pasiūlymų dėl profesinio mokymo įstaigoms reikiamos įrangos ir priemonių analizę,
    3) analitinį įvertinimą, kaip nustatyti profesinio mokymo įstaigų siūlymai dėl papildomos infrastruktūros tenkina poreikius, susijusius su ketvirtąja pramonės revoliucija „Pramonė 4.0“, regioninius rinkos poreikius, poreikius, susijusius su skaitmeninimu ir žaliąja transformacija, pagalba profesinio mokymo mokiniams lengviau integruotis į darbo rinką,
    4) analitinį įvertinimą, kaip nustatyti poreikiai atitinka esamas, atnaujinamas ir būsimas naujas programas, bei įrangos tinkamumą konkrečiai programai, taip pat tikėtiną tos įrangos naudojimo programoje intensyvumą,
    5) profesinio mokymo įstaigų finansinių galimybių palaikyti įgytos įrangos eksploatacijos išlaidas įvertinimą,
    6) optimalaus įrangos ir priemonių paskirstymo analizę atsižvelgiant į mokinių, kurie naudosis atnaujinta infrastruktūra, skaičių bei regiono poreikius,
    7) atsižvelgiant ir į 2014–2020 m. ES finansavimo laikotarpio investicijas į profesinio mokymo infrastruktūrą. Tyrimo rezultatai (t. y. atsižvelgiant į analizės metu atliktus analitinius vertinimus parengtos rekomendacijos dėl profesinio mokymo įstaigoms reikiamos įrangos ir priemonių, susijusių su ketvirtąja pramonės revoliucija „Pramonė 4.0“, skaitmeninimu ir žaliąja transformacija), atitinkantys Aprašo Nr. 8 antram kvietimui planuojamas lėšas, turi būti pristatyti bei suderinti su profesinio mokymo įstaigomis bei socialiniais ekonominiais partneriais. Remiantis atlikto tyrimo rezultatais ir vadovaujantis Investicijų projektų rengimo metodika (patvirtinta Viešosios įstaigos Centrinės projektų valdymo agentūros direktoriaus įsakymu) VVL veikiančioms profesinio mokymo įstaigoms, kuriose Ministerija įgyvendina savininko (dalininko) teises ir pareigas, turi būti parengti investicijų projektai. Atliekant alternatyvų analizę turi būti palyginti investicijų paskirstymo į skirtingas prioritetines sritis variantai (sritys gali būti profesijos ar profesijų grupės. Nuomos ir panašios organizacinės alternatyvos nebūtų tinkamos, nes jos mažai pasakytų apie efektyviausią sprendimą). Alternatyvos lyginamos pagal naudų komponentą „Pagerintų įgūdžių dėka pasiektas darbo užmokesčio padidėjimas“, atsižvelgiant į skirtingus profesijų darbo užmokesčius ir, jei tinkama, kitus naudų komponentus.
    Projektų veiklos turi būti vykdomos Lietuvos Respublikoje.
    Projekto vykdytojas, įgyvendindamas projektą privalo pasiekti veiklai numatytus rezultatus.
    Projekto įgyvendinimo metu turi būti pasiekti visi veiklai nurodyti stebėsenos rodikliai.
    Privalomi komunikacijos ir informavimo (viešinimo) veiksmai atliekami vadovaujantis Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių VIII skyriaus pirmuoju skirsniu „Informavimas apie projektą ir komunikacija“.
    Projektais nesiekiama viešojo ir privataus sektorių partnerystės įgyvendinimo.
    Daugiau Mažiau
  • Horizontaliųjų principų ir kitų nuostatų reikalavimai
    - Projektuose negali būti numatyti apribojimai, kurie turėtų neigiamą poveikį moterų ir vyrų lygybės ir nediskriminavimo dėl lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, amžiaus, negalios, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, religijos principams įgyvendinti.
    - Projektuose neturi būti numatyti veiksmai, kurie turėtų neigiamą poveikį darnaus vystymosi principui įgyvendinti.
    - Projektas turi atitikti reikšmingos žalos nedarymo principą, t. y. turi būti tvarūs aplinkos atžvilgiu ir vykdomi visapusiškai atsižvelgiant į Europos Sąjungos klimato ir aplinkos apsaugos standartus ir prioritetus, kaip tai suprantama pagal 2020 m. birželio 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) Nr. 2020/852 dėl sistemos tvariam investavimui palengvinti sukūrimo, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) 2019/2088. Projektų (įskaitant jungtinį projektą) atitikties reikšmingos žalos nedarymo HP vertinimo reikalavimai pateikiami Aprašo Nr. 7 priede „Projekto (įskaitant jungtinį projektą) atitikties reikšmingos žalos nedarymo horizontaliajam principui vertinimo reikalavimų aprašas“.
    - Pagal Aprašą finansuojamos veiklos, įvertinus jas pagal 2016 m. liepos 23 d. Europos Komisijos pranešimą – Rekomendacijų, kaip užtikrinti, kad būtų laikomasi Europos Sąjungos pagrindinių teisių chartijos nuostatų skirstant Europos struktūrinių ir investicinių fondų (ESI fondų) paramą (2016/C 269/01), III priedą, nepažeidžia Chartijoje nustatytų pagrindinių teisių.
    - Atsižvelgiant į pagal Aprašą finansuojamų veiklų pobūdį, papildomi reikalavimai dėl aktyvių priemonių Chartijoje įtvirtintoms teisėms propaguoti nėra nustatomi.
    - Projekto vykdytojas privalo nepažeisti Chartijos reikalavimų projekto vykdymo metu.
    Daugiau Mažiau
  • Reikalavimai įgyvendinus projektų veiklas
    Papildomi reikalavimai įgyvendinus projekto veiklas, kurie nenumatyti Projektų administravimo ir finansavimo taisyklėse, nėra taikomi.
    Daugiau Mažiau
  • Projektų įgyvendinimo trukmė
    Projekto veiklos turi būti baigtos ne vėliau nei 9 mėnesius nuo projekto sutarties pasirašymo dienos.
    Daugiau Mažiau
  • Reikalavimai valstybės pagalbai

    Pagal Aprašą Nr. 8 valstybės pagalba, kaip ji apibrėžta Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo (OL 2010 C 83, p. 47) 107 straipsnyje, ir de minimis pagalba, kuri atitinka 2023 m. gruodžio 13 d. Komisijos reglamento (ES) 2023/2831 dėl Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 107 ir 108 straipsnių taikymo de minimis pagalbai (OL L, 2023/2831, 2023 12 15) nuostatas, neteikiama.

    Daugiau Mažiau
  • Projektų bendrieji atrankos kriterijai
    Projektų bendrieji atrankos kriterijai nurodyti Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių 2 priede https://esinvesticijos.lt/dokumentai/projektu-bendruju-atrankos-kriteriju-sarasas-ir-ju-vertinimo-metodika-3
    Daugiau Mažiau
  • Projektų specialieji atrankos kriterijai
    Projekto specialieji atrankos kriterijai nėra nustatomi.
    Daugiau Mažiau
  • Reikalavimai
    - Projektų išlaidos turi atitikti projektų išlaidoms taikomus reikalavimus, išdėstytus Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių VII skyriuje „Projektų išlaidų reikalavimai“, ir rekomendacijas dėl projektų išlaidų atitikties Europos Sąjungos fondų reikalavimams, 2023 m. birželio 22 d. patvirtintas Centrinės projektų valdymo agentūros direktoriaus įsakymu Nr. 2023/8-246.
    - Pagal Aprašą šiam kvietimui tinkamų finansuoti išlaidų rūšys yra šios:
    - Projekto vykdymas (tinkamos finansuoti išlaidos, skirtos profesinio mokymo įstaigoms trūkstamos įrangos ir priemonių tyrimui atlikti bei tyrimo rezultatams pristatyti bei suderinti su profesinio mokymo įstaigomis bei socialiniais ir ekonominiais partneriais, investicinių projektų rengimas).
    - Informavimas apie projektą
    - Netiesioginės išlaidos pagal fiksuotąją projekto išlaidų normą.
    - Didžiausia galima projektų finansuojamoji dalis sudaro 100 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Nuosavu įnašu prisidėti nereikalaujama. Projekto pareiškėjas savo iniciatyva ir savo ir (arba) kitų šaltinių lėšomis gali prisidėti prie projekto įgyvendinimo.
    - Projekto tinkamų finansuoti išlaidų dalis, kurios nepadengia projektui skiriamo finansavimo lėšos, turi būti finansuojama iš projekto vykdytojo lėšų.
    - Kryžminis finansavimas netaikomas.
    - PĮP parengimo išlaidos nėra finansuojamos.
    - PVM gali būti finansuojamas Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių VII skyriaus „Projektų išlaidų reikalavimai“ ketvirtajame skirsnyje „PVM“ nustatyta tvarka.
    - Projekto vykdytojas supaprastintai apmokamų išlaidų finansinę apskaitą tvarko vadovaudamasis ES ir Lietuvos Respublikos teisės aktais, tačiau veiklos ataskaitoje, deklaruodamas išlaidas, nurodomą tinkamų finansuoti išlaidų sumą apskaičiuoja pagal projekto sutartyje nustatytus supaprastintai apmokamų išlaidų dydžius.
    - Jeigu projekto vykdytojo faktiškai patirtos išlaidos (įsigytos prekės ar paslaugos, apskaičiuotas darbo užmokestis, išmokos ir pan.) yra didesnės už apskaičiuotas taikant nustatytus supaprastintai apmokamų išlaidų dydžius, skirtumas apmokamas iš projekto vykdytojo nuosavų lėšų.
    - Kai išlaidos apmokamos supaprastintai, o informacija apie patirtas išlaidas reikalinga rengiant ar atnaujinant Supaprastintai apmokamų išlaidų nustatymo aprašus, projekto vykdytojas projekto įgyvendinimo metu ir po projekto finansavimo pabaigos per projekto sutartyje nurodytą projekto dokumentų saugojimo laikotarpį ministerijos, vadovaujančiosios ar administruojančiosios institucijų prašymu privalo pateikti šią informaciją.
    - Išlaidos pagal fiksuotuosius įkainius pripažįstamos tinkamomis finansuoti, kai yra pasiekti tam tikri rezultatai, už kurių pasiekimą nustatyti konkretūs fiksuotieji įkainiai.
    - Išlaidos pagal fiksuotąją sumą yra tinkamos finansuoti tik tuo atveju, jei yra įvykdytos numatytos fiksuotosios sumos sąlygos. Jei numatytos fiksuotosios sumos sąlygos nėra įvykdytos, visos išlaidos pagal fiksuotąją sumą nėra tinkamos finansuoti.
    - Netiesioginės išlaidos apmokamos taikant fiksuotąją normą pagal Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių 332.1 papunktį – 7 proc. netiesioginių išlaidų fiksuotoji norma.
    - Projekto sutartyje nustatyta netiesioginių išlaidų fiksuotoji norma projekto įgyvendinimo metu negali būti keičiama.
    - Vadovaujančiajai arba audito institucijoms nustačius, kad supaprastintai apmokamų išlaidų dydis ar jo taikymo sąlygos buvo netinkamai nustatyti (kai dydis turėjo būti mažesnis arba kitaip taikomas), patikslintas supaprastintai apmokamų išlaidų dydis ar jo taikymo sąlygos turi būti taikomi jau įgyvendinamų projektų veiklų, vykdomų nuo supaprastintai apmokamų išlaidų dydžio ar jo taikymo sąlygų patikslinimo įsigaliojimo dienos, išlaidoms apmokėti
    Daugiau Mažiau
  • ES fondų lėšos
    680 000,00 €
    Daugiau Mažiau
  • ES fondas
    Europos regioninės plėtros fondas
    Europos socialinis fondas +
    Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonė
    Daugiau Mažiau
  • Bendrojo finansavimo lėšos
    120 000,00 €
    Daugiau Mažiau
  • Taikomi supaprastintai apmokamų išlaidų dydžiai
    Investicijų į profesinio mokymo infrastruktūrą poreikio analizė:
    KodasVersijaPavadinimasDydisMatavimo vnt.Papildoma informacija
    FS-001-04 03 Įgyvendintų privalomų matomumo ir informavimo priemonių apie ES fondų investicijų veiklas fiksuotoji suma, antrojo rinkino FS su PVM 1772,6300 EUR https://2021.esinvesticijos.lt/dokumentai/fs-01-01-fs-01-04-viesinimo-fs
    FS-001-03 03 Įgyvendintų privalomų matomumo ir informavimo priemonių apie ES fondų investicijų veiklas fiksuotoji suma, antrojo rinkino FS be PVM 1464,9800 EUR https://2021.esinvesticijos.lt/dokumentai/fs-01-01-fs-01-04-viesinimo-fs
    FS-001-01 03 Įgyvendintų privalomų matomumo ir informavimo priemonių apie ES fondų investicijų veiklas fiksuotoji suma, pirmojo rinkino FS be PVM 20,1900 EUR https://2021.esinvesticijos.lt/dokumentai/fs-01-01-fs-01-04-viesinimo-fs
    FS-001-02 03 Įgyvendintų privalomų matomumo ir informavimo priemonių apie ES fondų investicijų veiklas fiksuotoji suma, pirmojo rinkino FS su PVM 24,4300 EUR https://2021.esinvesticijos.lt/dokumentai/fs-01-01-fs-01-04-viesinimo-fs
    FN-001-01 01 Iki 7 proc. netiesioginių išlaidų fiksuotoji norma 7,0000 % https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=CELEX%3A32021R1060
    FĮ-053-03 02 Fiksuotasis vieneto įkainis visiems kitiems projektams, kurie nesusiję su IVS, be PVM 5212,5500 EUR https://esinvesticijos.lt/dokumentai/fi-53-01-fi-53-04-investiciju-projekto-parengimo-fiksuotuju-vieneto-ikainiu-nustatymo-tyrimas
    FĮ-053-04 02 Fiksuotasis vieneto įkainis visiems kitiems projektams, kurie nesusiję su IVS, su PVM 6307,1800 EUR https://esinvesticijos.lt/dokumentai/fi-53-01-fi-53-04-investiciju-projekto-parengimo-fiksuotuju-vieneto-ikainiu-nustatymo-tyrimas
    Daugiau Mažiau
  • Teikimo tvarka
    Parengtas PĮP (su visais privalomais priedais) teikiamas per 2021-2027 m. Duomenų mainų svetainę (DMS) adresu https://dms.investis.lt. Kilus klausimams kreiptis į nurodytą kvietime atsakingą už kvietimą asmenį: Švietimo ir mokslo projektų skyriaus vadovo pavaduotoją Ričardą Šokaitį tel. +370 66313765, el. p. r.sokaitis@cpva.lt. DMS funkcinių galimybių neužtikrinimui – užpildyta ir kvalifikuotu elektroniniu parašu pasirašyta Projekto įgyvendinimo plano forma (word formatu) su reikiamais priedais teikiama el. paštu info@cpva.lt.
    Daugiau Mažiau
  • Kartu su PĮP teikiama
    1 priedas: Partnerio deklaracija (jei projektas įgyvendinamas su partneriais) 9 priedas: Dokumentai, pagrindžiantys projekto išlaidų pagrįstumą (sudarytos sutartys, komercinis pasiūlymas, nuorodos į rinkoje esančias kainas).
    Daugiau Mažiau
  • PĮP suderinimas su atsakinga institucija
    Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija
    Daugiau Mažiau
  • Siekiami stebėsenos rodikliai
    Investicijų į profesinio mokymo infrastruktūrą poreikio analizė:
    PavadinimasKodasMatavimo vntMinimali siektina reikšmė projektai
    Investicijų į profesinio mokymo infrastruktūrą poreikio analizė P.N.2.4564 vnt. 1,00
    Daugiau Mažiau
  • Taikomi teisės aktai
    1. Projektų administravimo ir finansavimo taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos finansų ministro 2022 m. birželio 22 d. įsakymu Nr. 1K-237 „Dėl 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ įgyvendinimo“ (toliau – Projektų administravimo ir finansavimo taisyklės);
    2. Stebėsenos rodiklių nustatymo ir skaičiavimo aprašas, patvirtintas Lietuvos Respublikos finansų ministro 2022 m. birželio 22 d. įsakymu Nr. 1K-237 „Dėl 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ įgyvendinimo“;
    3. Strateginio valdymo metodika, patvirtinta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2021 m. balandžio 28 d. nutarimas Nr. 292 „Dėl Strateginio valdymo metodikos patvirtinimo“ (toliau – Strateginio valdymo metodika);
    4. 2021–2030 metų Nacionalinį pažangos planas, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. rugsėjo 9 d. nutarimu Nr. 998 „Dėl 2021–2030 metų Nacionalinio pažangos plano patvirtinimo“;
    5. 2021–2030 m. plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos švietimo plėtros programa, patvirtinta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2021 m. gruodžio 1 d. nutarimas Nr. 1016 „Dėl 2021–2030 m. plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos švietimo plėtros programos patvirtinimo“;
    6. 2021–2030 m. plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos švietimo plėtros programos pažangos priemonės Nr. 12-003-03-04-03 „Sukurti rinkos poreikius atliepiančią profesinio ugdymo sistemą“ aprašas, patvirtintas Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2022 m. birželio 9 d įsakymu Nr. V-952 „Dėl 2021–2030 m. plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos švietimo plėtros programos pažangos priemonės Nr. 12-003-03-04-03 „Sukurti rinkos poreikius atliepiančią profesinio ugdymo sistemą“ aprašo patvirtinimo“;
    7. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2021/1060 2021 m. birželio 24 d. kuriuo nustatomos bendros Europos regioninės plėtros fondo, „Europos socialinio fondo +“, Sanglaudos fondo, Teisingos pertvarkos fondo ir Europos jūrų reikalų, žvejybos ir akvakultūros fondo nuostatos ir šių fondų bei Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo, Vidaus saugumo fondo ir Sienų valdymo ir vizų politikos finansinės paramos priemonės taisyklės.
    Daugiau Mažiau
  • Specialieji teisės aktai
    1. Lietuvos Respublikos švietimo įstatymas;
    2. Lietuvos Respublikos profesinio mokymo įstatymas;
    3. Formaliojo profesinio mokymo tvarkos aprašas, patvirtintas Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2012 m. kovo 15 d. įsakymu Nr. V-482 „Dėl Formaliojo profesinio mokymo tvarkos aprašo patvirtinimo“;
    4. Profesinio orientavimo teikimo tvarkos aprašas, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2022 m. rugpjūčio 24 d. nutarimu Nr. 847 „Dėl Profesinio orientavimo teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“;
    5. Asmenų, pageidaujančių mokytis pagal pirminio arba tęstinio profesinio mokymo programas, bendrojo priėmimo į valstybinę ar savivaldybės arba nevalstybinę profesinio mokymo įstaigą tvarkos aprašas, patvirtintas Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2017 m. gegužės 17 d. įsakymu Nr. V-373 „Dėl Asmenų, pageidaujančių mokytis pagal pirminio arba tęstinio profesinio mokymo programas, bendrojo priėmimo į valstybinę ar savivaldybės arba nevalstybinę profesinio mokymo įstaigą tvarkos aprašo patvirtinimo“;
    6. 2023–2024 ir 2024–2025 mokslo metų bendruosius profesinio mokymo planai, patvirtinti Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2023 m. birželio 29 d. įsakymu Nr. V-913 „Dėl 2023–2024 ir 2024–2025 mokslo metų bendrųjų profesinio mokymo planų patvirtinimo“.
    7. Asmens įgytų kompetencijų vertinimo tvarkos aprašas, patvirtintas Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2015 m. sausio 14 d. įsakymu Nr. V-15 „Dėl Asmens įgytų kompetencijų vertinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.
    Apraše Nr. 8 vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Strateginio valdymo metodikoje, Projektų administravimo ir finansavimo taisyklėse, Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme ir kituose anksčiau paminėtuose teisės aktuose.
    Daugiau Mažiau
  • Kontaktiniai asmenys
    Vardas Pavardė Institucija Pareigos Telefonas El. paštas
    Ričardas Šokaitis Centrinė projektų valdymo agentūra Skyriaus vadovo pavaduotojas 37066313765 r.sokaitis@cpva.lt
    Daugiau Mažiau