2024 m. gegužės 17 d.
image

Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja į Lietuvoje veikiančių verslo paslaugų centrų modernizavimą. Skelbiamas 2,4 mln. eurų kvietimas teikti projektų įgyvendinimo planus verslo paslaugų centrams, norintiems automatizuoti savo veiklos procesus.

„Technologijų proveržis sparčiai keičia verslo paslaugų centrų veiklą, todėl sudarome galimybę centrams modernizuotis, diegti inovacijas. Tai svarbi sąlyga tam, kad padidintume darbo efektyvumą, o įdiegus robotikos ar dirbtinio intelekto sprendimus šių centrų darbuotojai sutaupys laiko kitoms pridėtinę vertę kuriančioms užduotims atlikti“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. 

Verslo paslaugų centrai galės pretenduoti į 200 tūkst. eurų siekiantį finansavimą, bus finansuojama iki 50 proc. visų projekto išlaidų. Paraiškas gali teikti tiek lietuviško kapitalo, tiek užsienio įmonės, kurios registruotos Lietuvoje. 

Projektus galės įgyvendinti atrinkti projektų vykdytojai – verslo paslaugų centrai. Jie gautą finansavimą galės panaudoti robotinių procesų automatizavimo ir dirbtinio intelekto sprendimams kurti ir plėtoti.

„Pasinaudoję šiomis investicijomis, verslo paslaugų centrai galės automatizuoti valdymo ir operacinius procesus, tokius kaip pardavimo ar rinkodaros, apskaitos, darbuotojų samdymo, finansų ir apskaitos operacijos. Tai leis ne tik sparčiau žengti į priekį tobulinant verslo procesus, bet ir užtikrins konkurencinį pranašumą“,– sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė Erika Kuročkina. 

Projektų įgyvendinimo planus iki š. m. birželio 28 d. priima Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA). 

Visos priemonės sąlygos skelbiamos ČIA.

Priemonė įgyvendinama pagal ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą „Naujos kartos Lietuva“, finansuojamą Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“ lėšomis.


LR ekonomikos ir inovacijų ministerijos informacija

Susiję kvietimai

Pateikimo terminas (nuo) Pavadinimas Finansavimo suma Pateikimo terminas (iki)
2024 m.
gegužės 16 d.
Pasibaigęs
Finansinės paskatos verslo paslaugų centrams vystyti ir diegti robotikos procesų automatizavimo (RPA) ir dirbtinio intelekto (DI) sprendimus
Nr. 02-102-K
2 391 245,78 €
2024 m.
birželio 28 d. 17:00
Pasibaigęs